| anonim_4396 a întrebat:

Un serial/film imi puteti recomanda si mie? Sunt un usor fan al dramelor deci nu comedie happy. Multumesc.

22 răspunsuri:
| JnY a răspuns:

Le-am vazut, multumesc oricumhappy

| JnY a răspuns:

Multumesc,

| AlinnutSsa a răspuns (pentru JnY):

Si eu iti multumesc pentru fundita. Si. Ce film ai ales?

| JnY a răspuns (pentru AlinnutSsa):

The Lying Game, pentru ca pe restul le-am vazut happy

| Ecea a răspuns:

Hm... Ti s-au recomandat filme proaste.
Sunt un mare consumator de filme/seriale bune, in special din categoria drama.

Iti recomand urmatoarele filme :
Good Will Hunting
The Green Mile (1999)
Forrest Gump (1994)
Brothers (2009)
Schindler's List (1993)
The Pianist (2002)
American Beauty (1999)
American History X (1998)
The Devil's Advocate
The Pursuit of Happyness (2006)
Hachiko: A Dog's Story (2009)
My Sister's Keeper (2009)
Men of Honor (2000)
Rain Man (1988)
127 Hours (2010)
Awakenings (1990)
The Painted Veil (2006)
Scent of a Woman (1992)
Into the Wild (2007)
Philadelphia (1993)
Babel (2006)
The Godfather
A Perfect World (1993)

Seriale nu prea vizionez, insa iti pot recomanda : House M.D

Vizionare placuta.

P.S
AlinnutSsa, esti o copila idioata fara viitor. Twilight este pentru oamenii frustrati, foarte probabil tot ceea ce ai recomandat tu sunt la fel, eu nu am auzit de ele.

| JnY a răspuns (pentru Ecea):

Multumesc happy

| JnY a răspuns (pentru Ecea):

Uite iti recomand si eu unu tinand cont de cele recomandate de tine si de fundatia lor, sunt : the fountain si Pi.happy

| Ecea a răspuns (pentru JnY):

Este vorba despre acesta?
http://www.imdb.com/title/tt0414993/

Daca da, nu sunt un mare fan al sf-ului, dar o sa incerc. Din pacate o sa dureze ceva timp, inca mai am de vizionat cam 50 de filme si astept unele cu nerabdare.

| JnY a răspuns (pentru Ecea):

Da happy filmul Pi l-ai gasit? Sincer o sa ramai impresionat si nu e sf happy.

| Ecea a răspuns (pentru JnY):

Da, l-am gasit. Posibil sa imi placa. Am gusturi ciudate la filme, imi cele foarte bune, sau foarte idioate. Imi plac extremele...
Am sa il tin in in lista si filmul Pi.

Eventual, pe parcurs, te pot tine la curent cu ce am mai vizionat si ce m-a impresionat.

| JnY a răspuns (pentru Ecea):

Multumesc si daca doresti iti mai pot recomanda si eu happy tot genul asta de filme imi plac insa recunosc ca am trecut si pe la cele cu vampiri doar ca sa nu raman in urma cu "moda" blushing

| Ecea a răspuns (pentru JnY):

Hm.
Moda este o forma de uratenie atat de intolerabila, incat trebuie sa o schimbam la cateva luni.Sau, ceea ce adopta oamenii cand habar nu au cine sunt.
Eu sunt foarte demodat de felul meu si mi se pare o tampenie moda.

| JnY a răspuns (pentru Ecea):

Termenul "moda"l-am spus doar asa pentru ca deja devenea enervant cand eram intrebata de genul acesta de filme cum mi se par si eu nu aveam idee despre ce se vorbea happy

| ralluca15lp a răspuns:

Mesaje de dincolo = ghost whisperer.

| Gunoi a răspuns:

Whiteout
Swept from sea
A thousand Words
In darkness

| Anabelle1203 a răspuns:

The Vampire Diaries + toate filmele Twilight.

| JnY a răspuns (pentru Anabelle1203):

Ar fi si culmea sa nu le fi vazut pe astea big grin

| sweetmouse a răspuns:

Mie imi place foarte mult serialul The Vampire's Diares....si cred ca si tie o sa-ti placa

| JnY a răspuns (pentru sweetmouse):

DA, l-am vazut si astept sezonul 4 happy

| AleXAlecZ a răspuns:

Salut! Pai cel mai mare serial in care este drama ar fi Tanr si nelinistit sau un serial trhiler ar fi HEROES sper sa-ti placa

| Sorpresa a răspuns:

The Mentalist este un film interesant nu e comedie ci un fel de actiune si drama e super ti-l recomand.

| Sorpresa a răspuns:

The Mentalist este un film super nu e comedie e mai mult actiune si drama ti-l recomand.