| Ysa232 a întrebat:

Bunaaa, știți ceva anime-URI fantastice dar și cu poveste de dragoste? Am văzut Noragami, kamisama hajimemashita, Tokyo ghoul, Angel beats, servamp, ao no exorcist, etc...

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E un anime superb, superb...
Enchanted Mountain
https://www.youtube.com/watch?v=2FR8s8TlPXQ

| FukUBetta a răspuns:

Nisekoi ai incercat?

| Ysa232 explică (pentru FukUBetta):

Despre ce este?

| FukUBetta a răspuns (pentru Ysa232):

Este despre un baiat care a facut o promisiune la o fata si atunci cand se intalnesc sa deschida lacatul de la colierul lui si sa se casatoreasca dar el la inceput nu stia cine este dar totusi avea un crush pe o colega de-a lui, Onodera. Onodera are si ea o cheie (pe langa Chitoge si Marika) si ii place si ei de baiatul promisiune (fix acum i-am uitat numele, dar stiu ca este Riku/Raku) dar mai tarziu tatal lui Chitoge care este si un gangster (yakuza in japonia, din care face parte Riku/Raku) si ca sa fie pace tatal baiatului promisiune si tatal lui Chitoge i-au pus sa fie intr-o relatie care este falsa, iar un om din gang-ul lui Chitoge s-a pus sa ii urmareasca ca stie ca ei doar se prefac, mai tarziu apare un alt membru din gang care dorea sa o apere pe Chitoge dar a esuat in a o apara si incetul cu incetul ea (toti credeau ca este un baiat, in afara de Chitoge) a inceput sa se indragosteasca de Raku, mai tarziu vine si Marika care este fiacee-ul lui Raku iar apoi toate fetele se lupta pentru a fi cu el.
I just spoiled a whole season!