| TraDeMaDe a întrebat:

Cand a fost facut filmul Titanic s-a construit din nou vaporul?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Se vede clar ca este facut prin program de calculator.Doar scenele interioare s-au refacut intocmai in studiouri.

| aumih16 a răspuns:

Ala din film nu e adevaratul titanic e o fictiune ala zace pe fundul oceanului nu are treaba

| BassHunter13 a răspuns:

Chiar am citit despre asta! Da sa construit o bucata din el iar apoi a fost dus la fie vechi si restul sau facut in studio si pe calculator! Intr-una din secvente cand arata Titanicu pe ocean din aer oameni se vad pre-cum cei din Sim!

| Deliα a răspuns:

Normal ca nu.Tu sti cat dureaza sa il construiasca?

| BuGz a răspuns:

Da. dar iti dai seama cat lea lua sa il ridice si nu isi permiteau sa il scufunde din 2 motive :
1. Protectia Mediului interzice asta
2. Ar fi fost un timp peirdut degeaba pentru oameni care l-au contruit!
S-a folosit un efect pe calculator!

| FPI a răspuns:

Esti bunlaughing Tu crezi ca in Titanic(movie) a fost scufundat?rolling on the floor

| FPI a răspuns:

Nu mai posta pe unde ti se scoala!

| alex500 a răspuns:

Nu.Daca te uiti bine la film atunci cand zice rose i'm flying jack, se filmeaza de sus si se vede vaporul cu oameni care se miscau ca niste roboti(deci e facut pe calculator).

| Sharque99 a răspuns:

laughing) gasesti pe internet cu s-a filmat.O mare parte a fost filmat intr-o piscina acoperita, vaporul fiind o macheta de cel mult 2 m lungine iar la fazele cand sunt ei pe un vapor da sunt pe un vapor normal dar nici decum titanicul, ci unul mult mai mic.

| Boss_Vasilicanarcis_1993 a răspuns:

Cel mai frumos film din lume