| LoveAngel223 a întrebat:

Dupa cum cred ca cunoasteti filmul Titanic stiti ca s-a scufundat iar jack a murit, oare ce s-ar fi intamplat daca Vaporul nu s-ar fi scufundat iar Jack si Rose ar fi ramas impreuna.Cine creeaza o continuare frumoasa primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Buna!:c Vad ca si tu ai ramas profund impresionata de film si te-a marcat finalul trsit! Si mie mi s-a intamplat la fel!

Cu mari eforturi ale echipelor de salvare vaporul nu sa scufundat si au reusit sa ajunga pe o insula unde se afla un satuc de tarani in siguranta! Acolo au poposit acteva ore pana a venit alt vapor pentru ai Scoate din intinderile Atlanticurilor si ai duce acasa deoarece TiTANICUL era grav avariat si numai putae face fata pentru inca o iesire in larg! Urcati la bord toti cei 2 200 de pasageri printre care si Jack si Rose au pornit spre casa@! Logodnicul lui Rose a incerca s-o convinga, s-o conrupa pe Rose sa se intoarca la el1 Rouse il iubea prea mult pe Jack si nu a acceptat! Cuprins de Ura si gelodie logodnicul fetei a luat un pistol si a incercat sa-l omoare pe jack dar nu a reusit! A fost capturat de politia de pe nava vazand lupta dintre cei doi! Logodnicul lui rose s-a inpuscat in cap spunand ca el fara onoare nu poate traii! Rose si jacK impreuna cu restul pasagerilor au ajuns acasa teferi si nevatamati! Jack s-a imprietenit pe vas cu un mare pictor care spunea ca il va aponsoriva si ca il va ajuta sa-si vanda schtele! Prima schita ia adus un venit asa de mare incat Jack ia cumparat un inel lui Rose si a cerut-o in casatorie! Cei doi s-au casatorit. si cu toate ca la inceput nu au avut bani. Jack a devenit un pictor bine platit si apreciat! Cei doi au ajuns sa aiba o avere de invidiat! Se iubeau ca doi nebuni si au avut multi copii! Nu s-au despartit niciodata iar flacara iubirii lor nu s-a stins in veci!

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Daca nu se scufunda vaporul nu s-ar mai fi facut filmul, ca nu ar fi avut despre ce sa povesteasca?, Deci daca nu s-ar fi imtamplat intocmai, tu nu m-ai puneai acum intrebarea despre filmul titanic(care nu ar fi existat) si eu nu mai aveam cum sa-ti raspund.
E ca si cum ai construii masina timpului pentru a te intoarce in trecut sa schimbi o intamplare din viata ta. Dar nu poti din moment ce intamplarea e cea care te-a facut sa construiesti masina. E un cerc inchis din care nu poti sa iesi.
Pai ce sa faca?, se casatoresc, vand diamantul, fac copii, dar asta intrebarea; si daca ar fi?

| MaraSM a răspuns:

Pai am urmarit acest minunat film de 15 ori desi am numai 14 ani, in fiecare an il dadeau de craciu la tv si l-am mai vaz si la pc. Daca Titanicul nu se scufunda probabul Jack Si Rose ar fi ramas impreuna si ar fi anujs in america unde vroiau si isi continau viata fara griji departe de tot ce nu-i placea lui rose de lumea ei, calarind, facand bani cum puteau si iubindu-se mult. Eu altfel nu pot sa mi-l imaginez aaaaa si poate invata si rose sa pescuiascalaughing

| Pentagram a răspuns:

Pai au ramas impreuna s-au casatorit pe ascuns si au plecat in lumebig grin
THE END

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanicul sa fie scos din ocean si reconstruit dar sa fie mai rezistent

| roby2oo0 a răspuns:

Sar fi casatorit iar mama ei ar fi aceptat si cred ca jack ar fi murit inaintea ei

| LuCiA_9757 a răspuns:

Pai cei 2 ar merge in america si sar intelege bine siar construi o casa si vor face 2 sau 3 copii apoi o furtuna lea daramat casa si au trebuit sa plece in alt oras deoarece jack nu se intelegea pre bine cu oamenii de acolo. apoi fostul logodnic a vizitat-o pe rose si sar certa, iar jack a sarit pe el iar fostul logodnic la omorat rose a fost distrusa, apoi cum a spus si in film fostul logodnic sa impuscat deoarece a fost marea criza in 1939 apoi rose sa stricurat si ia furat diamantul pe care la vandut pentru asi hrani copii.