| Chiri_6534 a întrebat:

Care e diferenta dintre un film horror si un film thriller? Dau fundita cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Diferenta consta in cantitatea de sange.
intr-un thriller e mai mult suspans si mai putin sange, iar intr-un horror e suspans (mai mult sau mai putin) si tone de sange.

plus ca intr-un horror te poti astepta la ciopartiri, mutilari, cuie batute in tample sau intestine atarnande. sa nu uitam si cunoscutele scene in care victimele sunt obligate sa-si manance organele sau cele in care barbatilor le sunt taiate penisurile (sau care o fi pluralul) sau capetele, mai intra in scena si fierastraiele sau topoarele sau de ce nu foarfecele (cele de copaci) etc.

lamurit?laughing

9 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Un film de groază este un film care încearcă să inducă groază, teroare, frică, dezgust sau oroare urmăritorului. In schimb un film thriller este genul de film care te tine in suspans, tensiune entuziasm.
Diferente dintre cele doua genuri este faptul ca cel horror este de a te speria si foloseste fiinte supranaturale, iar thrillerul de a te surprinde cu violente, crime si apoi elucidarea misterelor. In tot filmul se cauta criminalul sau cauza, nu ai de ce sa te speri pentru ca, criminalul este uman nu supranatural.

| Pukka99 a răspuns:

Buna,
In tot deauna filmul horror va fi mai inspaimantator, iar cel thriller mai putin inspaimantator.

| Pukka99 a răspuns:

Buna,
In tot deauna filmul horror va fi mai inspaimantator, iar cel thriller mai putin inspaimantator.In aceste doua categori este diferenta destul de mica.

| Katsworld a răspuns:

Pai filmele thriller de ce le mai multe ori sunt cu crime. Criminali sau persoane care decedeaza in mod ciudat iar filmele horror sunt cele in gen de fantezii:
Vampiri, fantome, Varcolaci etc.
Sper ca ai inteles.

| hiphopgirl a răspuns:

Pai dupa parerea mea un film thriller este cu actiune cu crime si filmele horror sunt de groaza cu fantome si de astea intelegi?

| Adinkra a răspuns:

Thrillerul se bazeaza pe suspans si cel Horror pe monstri, vampiri, cruminali in serie etc

| ioana02 a răspuns:

Thriller-ul este un fel de fil de actiune,drama,suspans(toate combinate),in timp ce filmul horror este infricosator,cu monstri, criminali, etc.

| Kidu98 a răspuns:

Cred ca Horror e ceva gen " I don't want to see i can't see I don't want to see "
iar Thriller e potin mai slabut thinking thinking

| ana_8941 a răspuns:

Nici una aproape