| Ađřıαηηα a întrebat:

Cat de mult va place anime`ul Naruto Shippuden si Naruto? Care va place mai mult? Argumentati. Celui mai explicit raspuns ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| QueenBey a răspuns:

Cat de mult imi place? Sincer sa spun inca nu s-au inventat cuvintele potrivite pentru a defini placerea, sau mai degraba iubeirea pe care o am pentru acest anime, de fapt este mai mult decat un anime, este o lectie de viata. Naruto a schimbat vietile multor adolescenti printre care si a mea. Determinarea, vointa, puterea de a nu te da batut niciodata si sa crezi in visul tau si ca il poti indeplini. Daca esti un om fara vise, esti un om mort! Pe langa faptul ca te invata sa ai multa determinare, iti mai arata cat de importante sunt legaturile pe care ti le creezi cu un prieten sau mai multi. Acum revenind la intrebarea ta, nu cred ca pot sa aleg dintre Naruto si Naruto Shippuden deorece aceleasi personaje sunt, doar ca in a doua parte mult mai mature, ceea ce arata cat de mult se poate maturiza si schimba o persoana. In viata trebuie sa ai vointa si sa cerzi in lucrul pe care il cauti sau la care vrei sa ajungi si niciodata sa nu zici ''nu pot'', asta este mai degraba ''nu vreau''. Orice se poate realiza in lumea asta care se duce de rapa cu multa determinare, sa fi cel mai prost, dar sa ai puterea sa crezi in tine si in propriile forte si puteri! Cuvintele lui: ''Never give up! Never back my words! This is my ninja way!'', trebuie sa fie cuvintele tale, sa fie calea ta de face ce doresti! Sa crezi in tine si in prietenii tai, niciodata sa nu renuntii la ei! Esti trist? Ai probleme? Ascunde'le si fi fericit si mereu optismist! Viata este scurta si trebuie traita la maxim! Si ar mai fi o groaza de scris dar am momentele mele cand raman fara inspiratie si din pacate acum sunt intr-unul din acele momente! Sper ca te'am convins de ce iubesc anime'ul ''Naruto'' happy

19 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

"Naruto Shippuuden" pentru ca personajele sunt mai mari si mai puternice.

| Ovidyu54 a răspuns:

E clar ca toti o sa aleaga Naruto Shippuden, pentru ca personajele sunt mai puternice, sunt mai multe lupte, nu mai sunt misiuni plictisitoare, dar il strica amintirile care sunt destul de numeroase.
Naruto normal e frumos pana pe la episoadele 160 dupa care apar episoade plictisitoare.
Dar a mai aparut acum o serie Naruto se numeste Naruto SD ehttp://www.deseneanime.ro/naruto-sd-rock-lee-his-ninja-pals-episodul-1/, aaaaaaaaaa si a comentat cineva ca apare akippuden, spre dezamagirea tuturor nu o sa apara niciodata totul se termina dupa razboi
Funta te rog

| Mn0 a răspuns (pentru Ovidyu54):

Naruto SD? seriosrolling on the floor prefer sa ma uit ma uit cum bate vantu afara decat sa ma uit la porcaria aia

N ai de unde sa stii daca se termian totu dupa razboi si ca sa ajunga cu anime u pana unde e in manga cred ca o sa mai dureze 1 anlaughing

| AnimeChu a răspuns:

Naruto a fost unul dintre primele mele anime-uri. A fost pur şi simplu un anime frumos şi am multe amintiri legate de el. Pot să spun că este un anime foarte bun, cotat ca unul dintre cele mai populare din lume. Deci... Da, este un anime genial. Sincer, mie mi-au plăcut de la bun început atitudinile personajelor. Nici unul nu etse la fel, fiecare este diferit într-un mod unic.
Mie una îmi place mai mult Naruto Shippuden decât Naruto, deoarece are deja o idee mai complexă, personajele sunt mai mature, au un alt fel de a gândi şi de a lupta. Sunt mai puternice. Îmi place totuşi că voinţa lui Naruto este aceeaşi şi este la fel de vesel şi gata să ajute pe oricine. Ah, şi-mi mai place faptul că Hinata este mult mai drăguţă şi îi mărturişeşte sentimentele ei lui Naruto. *sunt o fană a acestui cuplu*. Eu una nu aş vrea să mai fie şi Naruto Akkipuden, deja este mult prea lung şi nu aş suporta suspansul laughing
Şi totuşi este un anime bun, ai multe de învăţat, mai ales despre prietenie şi încredere în sine. Eu una încă îl ador :X

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Hmm Naruto...foarte frumos serialulhappyMai intai a fost Naruto, acum este Naruto Shippuden, iar in viitor Naruto Akkipuden.
Sincer mai mult imi place Naruto Shippuden deoarece a crescut si isi poate controla mai bine puterile... Dar totusi imi pare rau ca a murit Pain atunci sau Itachi...
Orcum cel mai frumos anime din viata meahappy

Răspuns utilizator avertizat
| ピンク a răspuns:

Naruto a fost...primul anime pe care l-am vazut si chiar mi-a placut. Desigur, inainte de asta am vazut Dragon Ball dar e asa o mare incurcatura in serialul ala... Naruto Shippuden, trebuie sa recunosc nu l-am vazut decat in toamna anului 2011. Si sincer, mi-a placut atat de mult, incat am terminat in 2 saptamani 230 de episoade rolling on the floor. Oricum, trebuie sa spun ca mi-a placut mult mai mult Naruto. Povestea este mult mai credibila, plus, are mult mai multa drama si comedie decat N. Shippuden. Adica, acolo te surprindea fiecare episod! Chiar si acum cand vad din intamplare un episod la Animax nu pot sa il las balta, nici macar pentru Pariu cu Viata sau Romanii au Talent. Mai vreau sa subliniez ca N. Shippuden a inceput sa devina putin stupid, mai ales pentru ca mangaka-ul care l-a creat l-a facut pe Naruto mult prea puternic, chiar stupid de puternic. Toata poveste care se amesteca acolo ca apa si cerneala ma cam enerveaza. -.- Si crede-ma, nici daca citesti manga nu rezolvi mari chestii. Ei bine asta e parerea mea, sper ca nu i-am suparat pe cei care prefera N. Shippuden happy

| Ađřıαηηα explică (pentru ピンク):

Ei bine nu prea sunt de acord cu parerea ta ..Adica mie imi place mai mult Naruto Shippuden decat Naruto deoarece cum s`a mai spus si inainte sunt personajele mai mature, mai puternice, in orice caz sunt mult mai schimbate decat prima parte. Iar partea cum ca l`au facut pe Naruto absurd de puternic mi se pare geniala pentru ca in sfarsit i`a surprins pe cei din jur care isi bateau joc de el si nu aveau incredere in el si i`a convins ca el chiar poate sa devina hokage si sa-i depaseasca pe toti ceilalti din urma ..Naruto a fost primul anime pe care l-am vazut. La inceput nu mi-a placut foarte mult dar cu timpul am adoptat o mare admiratie pentru acest GENIAL anime mai ales cand am vazut si seria Naruto Shippuden. pe care am inceput s`o vizionez prin vara lui 2011 ..Am numai cuvinte de admiratie pentru acest anime care m`a lasat pe spate si sunt mare fana Naruto si Naruto Shippuden. Am vazut ca AnimeChu a scris si despre faptul ca este fana cuplului NaruHina o sa`mi exprim si eu pparerea despre acesta. Imi place insa in prima parte chiar era fustrant faptul ca Hinata era extrem de timida si nu avea niciodata curajul sa-i spuna lui Naruto in fata sentimentele sale. dar vad ca in Naruto Shippuden s`a dezvoltat relatia lor mult mai ales atunci cand Naruto s`a luptat q Pain si a descoperit adevaratele sentimente ale Hinatei. Cuplul meu favorit este SasuSaku deoarece mi se pare ca se potrivesc de minune insa in a 2 a parte am fost cam dezamagita de schimbarea lui Sasuke si de faptul ca si el si Sakura s`au atacat reciproc si au incercat chiar sa se omoare intre ei dar cred ca pana la sfarsit o sa se indrepte lucrurile si ca Sasuke o sa mearga pe calea cea buna alaturi de exhipa 7 ..Mai am multe, multe lucruri de spus despre aceste 2 serii insa nu ma mai scriu pentru ca ar trebui sa stau 2 zile la pc NONSTOP laughing

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Sincer sa fiu nu imi plac seriile Naruto, deoarece s-au luat dupa seriile Dragon Ball. De fapt toate animeurile - One Piece, Naruto / Shippuden, Fairy Tail, Beelzebub... si asa mai departe.

| Ađřıαηηα explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Dragon Ball zici? Yaack!

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

De ce spui 'Yaack!'?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Sa inteleg ca esti o fata cu fite, este normal la... hmmm 13-15 ani?

| Mn0 a răspuns:

Dragon Ball Zhappy e cel mai frumos; dupa e Naruto Shippuden
Si seria Naruto mi a placut dar sunt prea multe episoade fara rost

| Ađřıαηηα explică (pentru Mn0):

Sunt de acord cu faptul ca sunt episoade fara rost si extrem de plictisitoare si chiar ma enreveaza cum lungesc actiunea mai ales pentru ca ma tin in suspans cateodata degeaba insa. am rabdare pentru ca sti cum se spune "Cu rabdarea treci si marea" happyIar despre faptul ca Dragon Ball Z este cel mai frumos sunt total impotriva si chiar nu`mi place deloc acest anime dar. gusturile nu se discuta si nu as vrea sa fiu jignita de vreun fan Dragon Ball Z pentru ca doar imi exprim parerea sincera.

| Mn0 a răspuns:

Top 3 anime cele mai indragite din lume:
1. Dragon Ball Z
2. One Piece
3.Naruto Shippuden
Inseamna ca cei mai multi au gusturi proaste laughing
Daca esti fata e si normal sa nu-ti placa anime urile genbig grinragon Ball Z, One Piece, Bleach
Ce vremuri cand m am apucat de Naruto Shippuden veneam de afara pe la 3 dimineata si stateam pana la 7 dimineata sa ma uit
In acest anime(Naruto S.) ajungi sa versi o lacrima si pentru cei railaughing

| ピンク a răspuns (pentru Mn0):

Nu e neaparat obligatoriu. Naruto Shippuden sau Naruto nici macar nu se numara in topul meu 3. Oricum, si eu sunt o fata, si imi place foarte mult One Piece, Soul Eater si Bleach. Mai ales Bleach big grin Asta depinde de fiecare, unor fete nu le place, prefera anime'urile romantice si alte porcarii... fara suparare big grin

| Ađřıαηηα explică (pentru Mn0):

De fapt mie imi place mult anime`ul bleach dar nu suport Dragon Ball sau One Piece si sunt fata.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Mn0):

Ai gusturile mele, la animeuri big grin.

| kyara10 a răspuns:

Naruto Shippuden imi place mai mult