| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce a făcut ca desenele animate (mă refer la serialele animate) cu o grafică mai complexă (gen Hercules, Legend of Tarzan și Anne of Greeen Gables animated) să fie atât de rar produse în zilele noastre? Ați putea spune faptul că serialele animate CGI au devenit mai populare, dar dacă stai să te gândești, animațiile CGI tind să fie mai mult pentru sugari sub 7 ani majoritatea și aproape toate serialele animate din zilele noastre au o grafică fie tradițională dar simplistă chiar îndoielnică (diferită față de cea predominantă la animațiile mai vechi), fie sunt produse în Adobe Flash sau aplicații similare, fiind mai puțin plăcute ochiului, față de vechiile animații. O avea legătură cumva cu faptul că desenele animate cu o grafică mai complexă costă mai mult. P.S. Mă refer la serialele animate vestice, nu la anime sau la filme de animație.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Orice cadru costa bani si timp, ca doar traim in capitalism.Cu cat ceva e desenat mai usor si rapid, putand fi utilizat pentru mai multe cadre, castigand timp pretios in episoade, cu atat e mai eficient si economic pentru producatori.

Răspuns utilizator avertizat