| cornelmarius a întrebat:

Ce alte filme stii dar ca actiunea sa se desfasoare pe alta planeta sau in alta lume ceva sa fie gen avatar? Multumesc!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ciclul Alien si filmul Dune.

| OnuOnulică a răspuns:

Paul: Un extraterestru fugit de acasa.

Un mic extraterestru pe nume Paul, si-a petrecut ultimii 60 de ani captiv. Intre timp el a capatat obiceiuri pamantene si decide sa evadeze. Sare in prima masina intalnita si ii intalneste pe Graeme Willy si Clive Gollings. Acum vanati de catre agenti FBI, dar si de un parinte al unei tinere pe care o rapesc, ei nascocesc un plan pentru a-l duce pe Paul la nava mama.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Gravity
The hunger games
Divergent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twelve monkeys 1995

| ChrissD a răspuns:

Gravity este un film minunat care a castigat si un premiu merita sa il vezi pentru ca este super

| ElleAhx a răspuns:

Oblivion (2013)
The hunger games 1 si 2
Prometheus (2012)
Gravity (2013)
Divergent (2014)
The host (2013)
The Hobbit 1 si 2
Aliens vs. Predator (2007)
After Earth (2013)
I am legend (2007)
Splice (2009)
Nu sunt toate foarte asemanatoare lui Avatar, dar sunt SF, actiunea are loc pe alte planete sau lumea de pe pamant este diferita (ex: apocalipsa)
Sper ca te-am ajutat! :*

| ionutalex13 a răspuns:

Predators 2010 cu adrien brody