| sematorka a întrebat:

Ce este Akatsuki (din Naruto)?

Răspuns Câştigător
| DeXxa a răspuns:

Este o organizatie criminala. :)
Citeste aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Akatsuki

3 răspunsuri:
| eddy123321 a răspuns:

O grupare formata din ninja fugari din majoritatea satelor condusa de tobi(uciha madara) ei incearca sa adune puterea celor 9 bestii cu cozi pentru planul ochiul luni... auzi da tu nu te uiti la naruto scuze cam atat pot sa zic sper cami dai mie fundahappy

| Andra_8863 a răspuns:

Cred ca e un nume sau o tehnica nu prea stiu exact!

| Lory_9518 a răspuns:

Akatsuki din Naruto este o grupare malefica formata din 10 sau 12 membrii nu mai stiu sigur cati. Si ei incearca sa prinda niste spirite sau ceva de genu si vor sa-l prinda si pe Naruto dar nu reusesc. In episoadele din Naruto echipa buna reuseste sa distruga aproape pe toti din akatsuki dar majoritatea se dovedesc a fii de fapt persoane bune de ex fratele lu sasuke, itachi vroia sa-l protejeze. Si au cu ei niste inele, fiecare pe alt deget.