| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre Christopher Reeve ca actor? In ciuda faptului ca e amintit pentru rolul lui Superman.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu totii il cunoastem din rolul lui Superman, filmul cu acelasi nume, nu imi vine in minte un alt film cand ma gandesc la acest actor, de ce? pentru ca este rolul in care a iesit in evidenta, asa cum in oricate filme si seriale a jucat actorul David Duchovny, cinefilii il stiu tot drep Fox Mulder din serialul X-files!

Christopher Reeve, din pacate dupa acel accident care l-a lasat paralizat, viata lui ca si actor a cam apus, din pacate si viata la modul propriu i s-a stins, a murit destul de tanar.

| vodami92 a răspuns:

Rolul lui superman ramane de referinta! oricine l-ar juca!