| biancaadragonasss a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul 365 days?

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

S-ar putea să fi fost cel mai bun film al anului. Felul în care evidențiază fanteziile fetițelor de 12 ani ne face să ne punem întrebări despre ce fel de nație suntem și pe ce ne bazăm în viață.
E și foarte educativ. Personal nu am vazut un film care sa îți arate explicit ce să faci ca să fii violată, sau mă scuzați, ce să faci, ca să te plângi că ai fost violată și că singura ta vină e că ești femeie.
Felul în care pe tot parcursul filmului, tipa încearcă să-l excite pe bulibașă (felicitari regizorilor pentru aducerea unui țigan în film) și când ăsta are p a cât clitorisul femeilor casnice care se uită la film, ea se zbate pentru că o atinge pe față.
De altfel, atitudinea de târ fă în public și speriată de viață în pat e tot ce vrea un bărbat de la o femeie.
Film genial, actori geniali iar felul în care clișeul e vedeta farfuriei, briliant.

| Sofer a răspuns:

M-am uitat cu atenție la el și nu ma așteptam să conțina porn. Ma surprins și mi-a plăcut tare mult.

| Reghqen a răspuns:

Un film foarte frumos și destul de interesant. Nici eu nu cred ca fata aceea a murit, cu siguranță asta o să o descoperim când o să apară cealalte două părți big grin

| TomyBrave2019 a răspuns:

A fost fain (daca stii cum zic), finalul a fost naspa dar am cautat si face parte de fapt din o trilogie, deci vor aparea celelalte doua filme, acesta fiind primul.
Deci nu cred ca a murit fata, poate au rapit-o

| biancaadragonasss explică (pentru TomyBrave2019):

Abia astept sa apara si celelalte, mi-a placut foarte mult primul

| Alexandraaaaymm a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Au rapit o?

| LoveSleep a răspuns (pentru Alexandraaaaymm):

Evident că au răpit-o. Tu nu ai auzit că mai sunt 2 filme? Doar nu credeai că stă cu lake ăsta 3 filme întregi?

| TomyBrave2019 a răspuns (pentru LoveSleep):

????

| TomyBrave2019 a răspuns (pentru Alexandraaaaymm):

Probabil

| 4StarLight a răspuns:

Multe scene erotice si prea multa nevoie de control din partea personajului masculin, nu pot sa spun ca apreciez acest gen de om in viata reala, deci filmul nu a fost chiar pe gustul meu din punctul asta de vedere. Nu-mi place ca personajul feminin nu se opune, se lasa usor implicată în toata povestea asta. De asemenea, mi se pare ca se îndrăgostește de el fara vreun motiv anume, ar fi trebuit să fie mai explicit moemntul. Ma face sa ma gandesc si la sindromul Stockholm, pana la urma el tot ce i-a oferit a fost violenta. Si un lucru pe care din pacate, foarte multe filme il pierd din vedere, este drama personajului. Sa fii răpit si ținut captiv presupune un anumit stres emotional, care totusi nu este pus deloc in evidenta, ea se imapaca prea repede cu gândul că a fost răpită și se supune, chiar dacă cateva încercări esuate de a scapa. Ce nu-mi mai place este ca relatia dintre ei doi este una toxică si parca se încurajează așa ceva. Per ansamblu, mi se pare ca s-a pus ma degrabă accentul pe acele scene care sa fie foarte intense si sa stârnească publicul, decat pe faptul că acțiunea ar trebui să fie cat de cat credibilă. Deci nu, nu pot spune ca e unul din filmele mele preferate.

| PanaitRobert a răspuns:

Film bun, cu o mana pe mouse si cu cealalta in "buzunar"