| Roxicutzzzz2 a întrebat:

Cum o cheama pe nini si cati ani are?

Răspuns Câştigător
| Corcoduse99 a răspuns:

Pe nini o cheama Florrencia Bertotti si are 27 de ani asta stiu. poate te ajuta

6 răspunsuri:
| PinkyFlor a răspuns:

Bunahappy

Ea se numeste Maria Florencia Bertotti Baleiron, dar cei mai multi o cunosc ca Florencia Bertotti. Iar prietenii ii spun Flor. Ea are 28 de ani deoarece i-a implinit pe 15 martie 2011.

| kleorys a răspuns:

Ceau numele ei este María Florencia Bertotti Baleirón si are 28 ani. S a nascut in anul 1983.martie.15winking

| Lollάღ a răspuns:

O cheama María Florencia Bertotti Baleirón si are 28 de ani.

| kata100 a răspuns:

Florencia Bertotti 28

| Cristinica2011 a răspuns:

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti, (n. 15 martie 1983) este o actriţă şi cântăreaţă argentiniană. Este cunoscută mai ales pentru rolul principal din filmul Nini.
S-a născut la Buenos Aires în 1983. A debutat pe scenă de la 12 ani şi a interpretat diverse roluri în film şi teatru.

În perioada 2006 - 2010, a fost căsătorită cu Guido Kaczka, alături de care a fost producător executiv al serialului menţionat. În prezent se află într-o relaţie cu Federico Amador, unul dintre actorii principali ai aceluiaşi film.
În 1998 a fost nominalizată în cadrul Argentine Film Critics Association Awards pentru rolul Aneta din filmul El faro. În 2004 a fost nominalizată pentru rolul Florenciei din filmul Floricienta pentru premiile Martín Fierro şi respectiv Clarín, pentru primul dintre ele fiind nominalizată şi în anul următor.

Pentru rolul Valeriei din Son amores obţine doi ani consecutiv, în 2002 şi 2003, premiul Martín Fierro, iar în 2003 premiul Clarín. Sper ca te-am ajutat Funda?

| Roxicutzzzz2 explică:

Pe nini o cheama Florencia Bertotti si are 27 de ani sper ca te-am ajutat