| Lia340 a întrebat:

Cum vi s-a parut serialul Suleyman Magnificul interesant, plictisitor, naspa?
Ce parere aveti de personaje?

6 răspunsuri:
| Korb a răspuns:

Nu s-a terminat..incepe din 3 martie din nou, personal imi place Ibrahim Pasa..vicleanlaughing

| Miranda27 a răspuns:

Cel mai frumos si "elegant" serial. Si inca nu s-a terminat (incepe din martie). Este foarte interesant (daca inca nu te uiti nu cred ca e prea tarziu sa incerci). Ca personaje, imi plac actorii/actritele care ii interpreteaza pe Hatice, Mihrimah, Mehmet, Mustafa, Diana si multi altii. De cele mai multe ori, filmul se termina "fara sfarsit", incepe cu o actiune si te lasa curios pe data viitoare. Totusi ma enerveaza ca l-a omorat (din ordinul lui Suleyman) pe Ibrahim Pasha (biata Hatice sad ). Hurem mi se pare cam diabolica si nu-mi place asa de mult personajul ei, desi povestea de dragoste dintre ea si sultan este frumoasa. M-i se parea mai romantica (pana acum) povestea de dragoste dintre Mihrimah si Tașlâcalâ (cred ca asa se pronunta), decat cea actuala dintre Mihrimah si "boierul" ala nou, care sta tot timpul cu Suleyman. Oricum are mai multe povesti de dragoste, mai putin sau mai mult iteresante, si trebuie sa vizionezi filmul pentru a le cunoaste pe fiecare). In plus, are si mici razboaie (de fapt nu chiar razboaie, mai mult lupte...) intre turci si altii, ultima lor cucerire, in film, a fost Roma, sau cel putin au dorit sa o cucereasca, fiindca au esuat. Deci mie m-i se pare interesant, dramatic, romantic, foarte bun filmul, si ar trebui sa te uiti (daca nu te uiti deja). Dar cred ca il vizionezi si tu din moment ce ai pus intrebarea legata de personaje. happy Eu una abia astept sa inceapa in martie cu noi intamplari super. De curiozitate cati ani ai? laughing

| Miranda27 a răspuns (pentru Miranda27):

Ma refeream ca are mai multe povesti de dragoste filmul (nu Mihrimah) laughing.

| Lia340 explică:

Stiu, dar momentan nu mai e...deci laughing

| Lia340 explică:

Ma uit ...il ador:X laughing

| Lia340 explică:

Am 14 ani...tu? In fine O sa-mi spun putin parerile desi nu e site de conversatii laughing Imi place de Hatice cea melancolica mereu. Hurem e cea focoasa, ma fascineaza pentru ca e pasionanta in toate. Super tare serialul! E comic si tragic in acelasi timp, mai inveti si istorie...