| Andrush98 a întrebat:

De ce filmul "3 metros sobre el cielo"(3 metri deasupra cerului)se numeste asa?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Cum ai putut sa uiti? Asta facea tot filmul!laughing
El ii spune ei ca o iubeste pana la 3 metri deasupra cerului :X Si mai si scrie pe un pod sau ceva de genu.

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Daca te uiti la film, vei vedea de ce.

| Andrush98 explică (pentru J0B0MAT):

L-am vazut dar nu-mi mai amintesc exact motivul si am nevoie sa stiu de ce se numeste asa repede.Nu am suficient timp sa ma uit la tot filmul din nou

| J0B0MAT a răspuns (pentru Andrush98):

Cum ai putut sa uiti? Asta facea tot filmul!laughing
El ii spune ei ca o iubeste pana la 3 metri deasupra cerului :X Si mai si scrie pe un pod sau ceva de genu.

| Rapperităă a răspuns:

Filmul se numeste asa datorita declaratiei de dragoste facuta de Hache lui Babi, in care ii spune ca o iubeste pana la 3 metri deasupra cerului. big grin

| AdrianUrsut a răspuns:

Este un titlu de nuvela ce are rolul de a exprima fericirea, dragostea, senzatia iubirii din tinerete.

Filmul este facut de spanioli, insa dupa nuvela unui italian ce are numele filmului.

Cum noi avem expresia "in al noualea cer" asa au si ei o expresie ce denota fericirea.