| Alex4LighT a întrebat:

De ce pe canalele de televiziune romanesti nu sunt difuzate filme recent aparute? Cand ProTV-ul au difuzat seria Piratii din Caraibe le-au difuzat numai pe primele 3, fara "Pe ape si mai tulburi", acum cand au difuzat seria Harry Potter le-au difuzat doar pe primele 4.Si sincer sunt foarte dezamagit de acestea, nu inteleg, de ce nu pot fi difuzate? Inteleg poate astea din 2011 nu pot, dar nici macar "Harry Potter and the Half-blood Prince", aparut in 2007? Credeti ca vizionarea filmelor prin intermediul calculatoarelor si internetului este mai folositoare, gasind orice film doresti(aproape), subtitrat daca ai nevoie, cu usurinta? Astept raspunsuri seriose.Va multumesc anticipat! De asemenea dau funda.

Răspuns Câştigător
| Himera a răspuns:

Televiziunea nu face rost de filmele respective prin piratare, adica nu le obtine gratis. De ce nu cumpara filme noi? Ia ghici, sunt scumpe.

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Si tu impresia ca pe TPU ar fi cineva care lucreaza prin televiziune sa-ti spuna de ce nu sau de ce da
?
ai impresia happy

| Alex4LighT explică (pentru eandopuncttk):

Credeam ca TPU este pentru a ne ajuta reciproc, a ne oferi informatii.Incerci sa pari destept si esuezi complet.
@Himera iti multumesc de informatie!