| Miruna1279 a întrebat:

Despre ce e vorba in filmul Friday the 13th? Merita vazut?

Răspuns Câştigător
| Just4You_6850 a răspuns:

Eu l-am vazut si mi-a placut foarte mult! Te asigur ca merita vazut!:-* Ca sa nu mai scriu atat, mai bine iti dau un site despre ce este vorba in film : http://www.cinemarx.ro/filme/Friday-the-13th-Vineri-13-184606.html. Si daca vrei sa il vizionezi uite inca un site: http://SPAM/horror/139-friday-the-13th-vineri-13.html.Vizionare placuta si sper ca te-am ajutat. Daca vrei poti sa-mi dai o fundita(as fi foarte fericita:D)

5 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

In anul 1957, un baiat moare inecat in lacul de langa tabara de vara Crystal Lake. Un an mai tarziu, doi ingrijitori, care erau responsabili pentru incidentul din 1957, sunt omorati in conditii ciudate. Tabara este inchisa, pana in anul 1980, cand in data de 13 iunie, vineri, este redeschisa de un tanar cuplu, in ciuda avertizarilor facute de localnici care i-au sfatuit sa nu faca acest lucru. In tabara din acea vara, copiii incep sa moara unul cate unul si se pare ca cineva incearca sa forteze inchiderea acesteia.
Am inteles ca este un film chiar bun, dar nu am apucat sa-l vad inca.
Bafta.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Este vorba de un baiat,jason,care merge in tabara,si pe care copii de acolo credeau ca l'au inecat,iar mama lui a venit sa se razbune si i'a omorat pe toti cei care erau in tabara.Dar ultima fata care a ramas vie,era foarte speriata si a decapitat'o pe mama lui jason,iar el cand a vazut'o pe mama lui, a mers si a omorat'o pe aia. Tabara aceea[de langa Cristal Lake]a fost inchisa, iar toti cei care treceau pe acolo au fost omorati si nimeni nu a aflat vreodata ce s-a intamplat cu ei.I'ar acum 2 fete si trei baieti au mers acolo la camping, si au fost omorati.iar fratele uneia dintre fete a pornit in cautarea ei.Si de acolo e foarte interesant.Dar nu'ti mai povestesc ca apoi isi pierde tot farmecul.

Iti spun eu: Merita vazut! Vizionare placuta!

| XxCristianaxX a răspuns:

Sall :) Cu mult timp in urma, un baiat pe nume Jason Voorhees s-a inecat in lacul Crystal, ce se afla in apropierea taberei in care el s-a dus.Dar el de fapt nu a murit, ci s-a intors si i-a omorat pe toti consultantii taberei de vara de la Crystal Lake. Multi ani mai tarziu aceste intamplari au fost date uitarii, dar acele crime sunt pe cale de a se repeta cand un grup de tineri descopera aceasta tabara parasita de la Crystal lake. Aici ei se vor intalni cu Jason si intentiile lui malefice de a-i extermina pe fiecare in parte.Singurul lucru pe care acesti tineri il stiu este ca trebuie sa faca tot posibilul ca ei sa ramana in viata, sa poata povesti ce s-a intamplat cu adevarat la Crystal Lake. este un film foarte bun, iar daca esti amatoare de filme de groaza este foarte bun acest film;) Sper ca te-am ajutat cu ceva iar daca doresti sa vezi mai multe:http://youtu.be/240QxVU6ygg. Uite unul din trailerele filmului. Am uitat sa mentionez ca filmul are mai multe parti, deoarece Jason nu poate muri... Ador acest film si sper sa iti placa si tie:* Papa

| LifeIsAJoke a răspuns:

Wow ce nume sugestiv.laughing