| t030r a întrebat:

Este adevarat ca in serialele/filmele romanesti se folosesc arme tip airsoft in loc de arme reale cu cartuse oarbe?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| t030r explică (pentru sadrian46):

Eu zic ca da pentru ca armele airsoft sunt greu de diferentiat față de armele adevarate si costul este mai mic. Chiar am urmarit seriale romanesti de actiune in care se folosesc arme si in anumite secvente s-au folosit arme airsoft (se vedea teava interna ) deci erau airsoft si erau exact ca cele de pe site-urile de airsoft.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că în vreun film se folosesc cartușe reale, adică interesul e ca actorul sa trăiască, nu să moara, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Posibil, ținând cont de faptul că sunt replici fidele ale unor arme de foc reale. Focurile trase pot fi trucate ușor cu VFX.

| vaidetine a răspuns:

Nici una nici alta.
Se folosesc niste arme false, fara cartus. Efectele se fac din studio prin ceea ce tu stii "editare".