| Vdtonline a întrebat:

Este un film cu Jackie Chan care filmul are cateva secvente din cate imi amintesc are un frate si intr-o piata el cu fratele lui sa castige bani de mancare lasa lumea sa il loveasca. Dupa fratele lui merge in garda imparatului Jackie refuza sa mearga cu el, am vazut de mult filmul si as vrea sa il revad dar nu mai stiu cum se numeste, ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest film nu mi-l amintesc, mai ales ca filmele pe care Jackie Chan le-a produs (sau doar a jucat fara sa fie si scenarist/regizor) in china sunt ca si titluri in chineza si li s-a atribuit o denumire in engleza, exemplu filmul Drunken Master (1978), titlul original fiind Jui kuen

Poate recunosti filmul cautat in urmatoarea lista https://www.imdb.com/list/ls020929636/

| Vdtonline explică (pentru Simpatic):

Salut te pup este ciudat nu este nici in acea lista am vazut toate trailerele de acolo tot nu este sa iti mai spun din film poate il recunosti tu sunt doi frati moare tatal lor si ei merg in oras acolo sa castige bani de mancare lasa lumea sa ii loveasca dupa apare armata imparatului si vor sa ii ia in armata ca castiga bine doar ca jackie chan refuza dupa vrea sa il omoare pe imparat jackie chan planuieste el sa il omoare pe imparat cere ajutorul lui fratele lui acesta spune ca il ajuta dar il tradeaza

| Simpatic a răspuns (pentru Vdtonline):

Ai descris foarte bine filmul de prima data, insa nu imi amintesc deloc numele acestui film, acum cand ai dat detaliile cu imparatul imi aduc aminte ca l-as fi vazut acum cativa ani, insa la filmele cu Jackie Chan este greu sa depistezi filme pentru ca tot a facut filme din anii 70 (1962 a jucat in primul film)

tot ce pot sa te sfatuiesc este sa te uiti in josul acestei pagini la toate filmele in care a jucat Jackie Chan atat in calitate de actor, regizor, cascador, scenarist, are o paleta impresionanta de filme in care a jucat :

(gasesti in linkul de mai jos incepand cu acolo unde scrie Credits)

https://www.imdb.com/name/nm0000329/