| maradona10 a întrebat:

Filmul The Hobbit are legatura cu Stapanul inelelor? as vrea sa vad the hobbit si nu stiu daca e bine asa fara sa-l fi vizionat si pe celalalt

7 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Acţiunea din The Hobbit se petrece mult înaintea celei din Lord of The Rings. Dacă vrei să te uiţi şi nu ai văzut LOTR, foarte bine, pentru că atunci când o să vezi LOTR o să-ţi dai seama cum de se cunosc Gandalf şi Bilbo, care-i treaba cu inelul etc.

| JohnnyBi a răspuns:

Hobbit este plasat inainte de stapanul inelelor cu aproximativ 60 de ani in poveste.
adica hobbit este cu bilbo baggings pe la 40-50 de ani si stapanul inelelor incepe cu sarbatorirea celor 120 (sau 110. pe acolo) ani ai lui bilbo. deci legatura exista privind cateva personaje, dar cronologic in firul epic este hobbit si pe urma LOTR.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu daca au o legatura foarte mare pentru ca nu am vazut the hobbit(nu stiu de ce, tinand cont ca a aparut si partea a doua), dar inainte sa apara erau zvonuri ca va aparea inca un film din Stapanul inelelor, asa ca ceva legatura tot are... eu iti recomand si cele 3 parti din Stapanul inelelor, e o trilogie foarte buna happy

| Marian001 a răspuns:

The Hobbit e supeeer filmu, am vazut amandoua partile.Te poti uita linistit, nu are nici o legatura cu Stapanul inelelor.Iti spun eu e super filmul.Baftahappy

| HappyMeg a răspuns:

Drept sa iti spun, eu am auzit zvonuri cum ca ar fi o continuare la,, Stapanul inelelor". Nici eu nu am vazut filmul dar am vazut secvente cand se uita tata si pare misto.Ti-l recomand sa il vezi si cred(in caz ca nu esti sigur/sigura daca are legatura sau nu) ca nu ar strica sa vezi si,, Stapanul inelelor".Am auzit ca e si asta fain. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| Marian001 a răspuns (pentru HappyMeg):

Am vazut The hobbit, nu are legatura cu Stapanul inelelor.d

| DianaDid14832 a răspuns:

Are legatura cat de cat cu Stapanul inelelor si e chiar mai tare...