| TocilaCristian a întrebat:

Despre ce e vorba in filmul The Hobbit? o sa fie la fel ca Lord of the Rings? ca dupa din cate am vazut din trailer se pare ca va fi plictisitor, vreau sa stiu daca va fi tot cu aventura/actiune tot cu un inel si cu razboaie ca in Stapanul Inelelor sa stiu daca merita sa il vad pe viitor astept raspuns multumesc.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Actiunea din The Hobbit precede actiunea din Lord of the Rings.

Este vorba despre aventura lui Bilbo Baggins care, insotit de un grup de dwarfes, pleaca in cautarea unei comori pazite de dragonul Smaug. In timpul acestei aventuri Bilbo intra din intamplare in posesia inelului care genereaza toata trilogia Lord of the Rings.

Da, va fi un film cu multa actiune. Poate nu la fel de epic ca Stapanul Inelelor pentru ca "The Hobbit" este mai orientata catre copii, dar in orice caz va avea multe dintre elementele trilogiei.

| TocilaCristian explică (pentru johnnny123):

Mai mult pentru copii? nu imi vine sa cred, apai e clara treaba daca e pentru copii, pacat eu asteptam sa vad un film cam ca Lord of the rings dar nu va fi unul la fel. (Ooo si urasc filmele pentru copii sunt lipsite de orice mai ales ca cred ca va fi AP sau sub 12 ani)

| johnnny123 a răspuns (pentru TocilaCristian):

Nu neaparat... Poate ca nu va avea atatea capete taiate cate a avut Lord of the Rings, dar in niciun caz nu va fi un film pentru copii cum sunt filmele Disney.

Va avea multe in comun cu trilogia, ca feeling si ca realizare si probabil si acelasi AP. Nu cred ca te va dezamagi.

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Filmul nu e "de copii". Filmul nu e plictisitor. Filmul e epic.

| Adrianmircea7 a răspuns:

Filmul e penal si beton da tu esti prea increzut ca sa iti dai seama, ca tu te astepti la filme pentru copii de parca tu ai clanta mai tare

| TocilaCristian explică (pentru Adrianmircea7):

Vorbesti de mine? cred ca nu ai vazut bine despre ce e vorba, mai intai ar trebui sa te uiti bine si apoi sa comentezi, nimic nu e ceea ce pare, eu doar am intrebat cum va fi filmul, daca va fi ca Lotr, nu ca criticam, doar ca am auzit ca va fi mai pentru copii, personajele fiind mascate mai copilaresti, asta nu mi a placut NU L AM VAZUT si totusi cred ca Lord of the rings ramane legendar, asa ca lasa ti cuvintele jignitoare pentru tine, nu stii nimic.

| Teardrop a răspuns (pentru TocilaCristian):

Nu filmul e pentru copii neapărat, dude, cartea e. Asta n-ați înțeles voi...filmul e puțin mai clișeic și mai slab ca Lord of The Ring, fiindcă care mai multe CGI-uri. Dar e extrem de bun. Lord of the Ring rămâne o legendă, însă nici Hobbitul nu e de lepădat.