| MARIBMN a întrebat:

Hei! Am vazut un film acum 5-6 ani... Actiunea a început intr-un magazin unde părinții unui copil au foast ucisi cu sange rece chiar sub ochii lui. Apoi criminalii au dat foc magazinului lasandul pe cel mic acolo..insa imediat dupa plecarea lor un barbat negru isi face aparitia si il salveaza. dupa ceva timp acesta il invata sa lupte alaturi de inca un baietel mai mare de care avea grija, erau ca doi frati..Insa cand acestia au crescut prietenul baiatului hotari sa plece..desi in fiecare saptamana trimitea scrisori barbatul care il salvase nu i.le arata..rolul nostru principal ajunse un asasin platit iar celalalt bodyguard-ul unei cântărețe pe care rolul principal era platit sa o ucida.dar dupa ce se reintalnise renunta la idee si amandoi vroiau sa o ajute ..in cele din urma bodyguard-ul este ucis si baiatul se razbuna..va rog daca stiti filmul sa ma ajutati..nu imi amintesc nici numele filmului nici ale actorilor

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu îți amintești mai multe detalii? Cu tatăl lor adoptiv ce s-a-ntâmplat? Nu ai mai spus nimic despre el...
Era un film cu mafie, lupte (karate, lupte stradale), cu chinezi?
L-ai vizionat online?
Un film asemănător, cunosc, însă nu îmi amintesc să fi avut descrierea din introducerea ta. Poate să fi existat în flash-back-uri, nu mai știu. Dar aici, moare asasinul. Culmea e că, începi să regreți că moare. ))
http://www.cinemarx.ro/filme/Dip-huet-seung-hung-The-Killer-188624.html