| Lore9999 a întrebat:

Ce filme de Crăciun stiţi? în general comedii! Mulţumesc anticipat! Fundă!

17 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ho ho ho 1 si 2

| ianaa a răspuns:

Sinopsis Holiday in Handcuffs - a fost azi la tv smug este de craciunwinkingeste comedie smug

| faramatania a răspuns:

A Christmas Carol
Love Actually
Christmas With The Kranks
Four Christmases
Decks The Halls
Bad Santa
Jingle All The Way
Home Alone 4
A Boyfriend For Christmas
The Holiday

| M25M a răspuns:

Elf
Bad Santa
Seria Home Alone
Help for the Holidays

| Resurrection a răspuns:

Home Alone este cel mai bun de genul asta.

| cristiiiiiii a răspuns:

Home alone 1, 2 Iti recomand uitate si nu o sa regreti e vorba despre un copil ramas singur acasa de craciun care are de a face cu niste hoti laughing iar in cel de-al doilea el se pierde in new york tot de craciun si se intalneste din nou cu acei hotilaughing

| Lore9999 explică (pentru cristiiiiiii):

Le am văzut! Oricum mulţumesc! :d

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAtanasiu a răspuns:

HO HO HO 1sau2

| ANCFH a răspuns:

While you were sleeping
Home alone
şi gata.

| XCooLGirlX a răspuns:

Cam toate au fost scrise.
Iti recomand:
-Home Alone (1990) – Singur acasă

Parcă nu e Crăciun fără Singur acasă. Numeroasa familie McCallister a lui Kevin, de 8 anișori – părinţi, unchi, fraţi, surori şi veri pornesc să petreacă sărbătorile Craciunului în străinătate, la Paris, uitându-l acasă pe băieţel. Cu toate astea, micuţul nu se plictiseşte deloc, mai ales că doi hoţi plănuiesc să jefuiască locuinţa, crezând-o nelocuită. Curajosul şi inteligentul Kevin recurge la tot felul de capcane pentru a-şi apăra casa.
-Elf (2003) – Elful

Filmul urmărește povestea lui Buddy, un copil de la orfelinat care se strecoară în sacul plin de jucării al lui Moş Crăciun şi se trezeşte din întâmplare la Polul Nord! Cariera de spiriduş nu i se potriveşte întru totul, deorece el creşte de trei ori mai mare decât un spiriduş normal, ajungând astfel precum Gulliver în Ţara Piticilor. Atunci când îşi dă seama că nu se poate adapta în lumea spiriduşilor, Buddy hotărăşte să plece la New York pentru a-şi găsi adevărata familie şi a readuce sărbătoarea Crăciunului în conştiinţa celor ce nu vor să mai creadă în existenţa Moşului.
-Sinopsis A Christmas Carol : O poveste de Charles Dickens despre un bătrân avar care trebuie să întâlnească fantomele Crăciunului trecut, Prezentului şi Viitorului apropiat, pentru a-l ajuta să reînvie bunătatea din inima lui rece.
Fantomele îi amintesc faptul că s-a obişnuit să fie un om morocănos, dar şi consecinţele refuzului de a se strădui să devină un om mai bun. În apropierea Crăciunului, cea mai veselă zi a anului, Scrooge îşi dă seama de contrastele personalităţii sale.
-Sinopsis Santa Buddies: Înainte de venirea Crăciunului, Moşul (Santa Clause) şi ajutorul său canin Santa Paws sunt ingrijoraţi observând o scădere a Magiei Crăciunului şi a energiei din cadrul atelierului de jucării, unde spiriduşii creează jucăriile şi antrenează renii să zboare. În tot acest timp, juniorul Pappy Paws, puiul lui Santa Paws, face tot felul de pozne şi boacăne, astfel încât tatăl Paws decide să-l pedepsească. Sub formă de protest împotriva tatălui său, Puppy Paws hotărăşte să…
-Te rog Funda

| XCooLGirlX a răspuns:

Si ''Mama la sarutat pe Mos''

| Tetris a răspuns:

Elful, Singur acasa, Bakhita sfanta africana, Ho Ho Ho happy

| Tkl_Denis_1998 a răspuns:

Singur acasa 1, 2, 3, 4
miracolul de pe str 34
ho ho ho
polar expres
si mai sunt multe filme dar acestea sunt cele mai frumoase

| Carina_Petcu_1995 a răspuns:

Elf Man happy

| mirunammb a răspuns:

1.Deck the Halls (2006) – Craciun intre vecini
2.National Lampoon’s Christmas Vacation (1989) – Welcome to our home, what’s left of it
3.The Santa Clause 3: The Escape Clause – Mos Craciun vs. Mos Gerila
4.Bad Santa (2003) – Ho, Ho, Whoa!
5.Grumpy Old Men (1993) – Sarm, umor si comedie
6.The Santa Clause 2 (2002) – Santa Claus is coming to town
7.How the Grinch Stole Christmas (2000) – Happy Who-lidays?
8. Jingle All the Way (1996) – Christmas, It’s Turbo time!
9.Elf (2003) – Discover your inner elf
10.The Santa Clause (1994) – My dad is Santa Clause
Sper ca te-am ajutat happywinking

| Madalina_Vulpe_1981 a răspuns:

Sincer cel mai frumos mi s-a parut singur acasa