| Anonim03747373 a întrebat:

Hei, TPU! Vreau sa fac un scenariu de film/serial despre vampiri, varcolaci, pe scurt "fiinte supranaturale", dar vreau sa fie ceva special, deosebit, nu ca celelalte filme de ex:,, Vampires diarias",,, Twilight " etc., dar nu-mi vine nicio idee. Imi dati si mie niste idei de ce se poate intampla in acest scenariu, va rog? Vreau sa fie misterios, amuzant, dar sa fie si placut... Si mai am o intrebare :,, Cum sa-mi vina inspiratia?". Mentionez ca fac acest scenariu de distractie si doar ca sa-l citesc eu, dar totusi vreau sa iasa ceva frumosa. Multumesc celorc care au citit tot si care ma vor ajuta, cei care vor sa critice mai bine nu mai scriu deloc. Dau funda celor mai bune idei si sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Lucică1998 a răspuns:

Deci la cat de "fumat" e subiectul asta, trebuie sa fi geniu sa faci ceva original. Sfatul meu alege un subiect mai putin vehiculat, pana la urma sunt o gramada de creaturi supranaturale. Daca nu gasesti creaturi uita-te la Supernatural, ca acolo gasesti creaturi din toate culturile din lume, inclusiv alea de care nu ai auzit vreodata.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Citeste cartea:
-Cum sa scrii un best-seller cand esti agramat, fara inspiratie si urat.

| MistretulPufos a răspuns:

Cea mai neoriginala idee. Fa despre goblini mai bine