| DeliaRebeca a întrebat:

Hey! M-am uitat la filmul de groaza " Evil Dead " ( e super ), dar am o problema, cu cat filmul e mai horror cu atat visez mai urat ce sa fac sa nu mai visez urat dupa ce ma uita filme horror?

Ps : Funda!

Răspuns Câştigător
| unknown18 a răspuns:

Poti incerca sa te uiti la un alt film mai dragut de exemplu unul animat asfel incat inconstientul tau sa poata ramane "setat" pe cel de-al doilea film. Eu numai asta fac si ma ajuta deoarece am aceeasi problema ca si tine.De cand sunt mica mi se intampla asta iar la un moment dat chiar ma trezeam din vis si nu eram constienta ca m-am trezit.Credeam ca sunt tot in cosmar. Inca mi se mai intampla si mentionez ca am 18 acum. Dar de cand aplic aceasta metoda ma pot uita linistita si la filme de groaza. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru asta sunt filmele horor, ca sa visezi urat. Un prieten al meu a devenit somnambul si umbla zombi prin oras.