| AnimeAnnDRa a întrebat:

Hey! Tocmai ce am terminat animeul "Death Note" [foarte genial, daca nu ati vazut inca anime-ul il recomaaaaand]
Vreau sa ma uit la un anime numit Clannad.
Cate episoade are? Cam despre ce este vorba?

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

Povestea se învârte în jurul Clannad Tomoya Okazaki, un al treilea elev de liceu an care displace viața lui. Mama lui Tomoya (Atsuko) a murit când Tomoya era tânăr, lăsând pe tatăl său (Naoyuki) să-l ridice. După accident, tatăl Tomoya a apelat la alcool și jocuri de noroc, și a avut certuri destul de dese cu fiul său. Într-o zi, Naoyuki, în timp ce se cearta cu fiul său, trântit Tomoya de fereastră, dislocat umărul Tomoya lui. Încă de atunci, tatăl său a tratat Tomoya frumos, dar distant, ca și în cazul Tomoya și el ar fi fost străini, mai degrabă decât o familie. Acest lucru doare Tomoya mai mult de relația lui anterioare cu tatăl său, și stangacie a se întoarce acasă duce Tomoya în mod constant să stai toată noaptea. În plus, prejudiciul dezactiveaza Tomoya de la participarea la club de baschet, și-l împinge să se distanțeze de la școala lui și alte activități. Astfel, viata lui delincvent începe. Prieten bun Youhei Sunohara Tomoya, care a fost dat afara din club de fotbal, pentru un diferend, este, de asemenea, un delincvent și de multe ori se blochează în camera sa de camin cu Tomoya nu face nimic mai mult.

are doua sezoane

5 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Buna. Anime-ul Clannad are:
- 2 sezoane( sez 1: 23 ep; sez 2: 24 ep)
- 1 film
- 2 OVA-uri
http://a-kage.info/anime/clannad/info.php

| rateu a răspuns:

Mai intai invata sa scrii si dupa "foarte genial"? Vai.

| AnimeAnnDRa explică (pentru rateu):

? Ce e gresit in propozitia aia?; o

| rateu a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Esti incult atunci mai invata ROMANA cuvantul genial nu ARE GRADE COMPARATIE NU EXISTA FOARTE GENIAL

| AnimeAnnDRa explică (pentru rateu):

Mda.poate ai dreptate..clasa 6. Dar sincer nu prea-mi pasa parerea ta. Oricum mersi ca mi~ai spus..imi aduc aminte.Iar tu te rog sa folosesti virgule! si in + sunt fata.