| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta intrebare se adreseaza in special iubitorilor de anime, dar si celorlalte persoane :

Credeti ca aceste melodii se potrivesc cu actiunea care se petrece in acest anime?

https://www.youtube.com/watch?v=A6_0T9RMq5A

Mi-a luat ceva timp sa tai parti dintr-un episod intreg din acest anime si sa gasesc o melodie care sa se potriveasca cat de cat, dar tot am impresia ca unele melodii nu se prea potrivesc cu anumite parti din videoclip, si am nevoie de parerile voastre. Astept pareri sincere. Multumesc anticipat! O sa iau in considerare si criticile constructive, dar daca ati dat un raspuns decat de dragul de a da un raspuns, mai bine nu mai dati deloc. Si nu o sa iau in considerare nici raspunsurile date la misto, doar pentru ca nu aveti ceva mai bun de facut.

Răspuns Câştigător
| Simon a răspuns:

Inceputul se potriveste cu prima melodie din mix, dar... nu continua prea bine. A doua melodie se potriveste putin dupa ce e lovita aia de autobus si ajunge in spital, si atat. La sfarsit ar trebui altceva zic eu. Pe parte de video e interesant, chiar mi-a placut, posibil sa incep sa ma uit si eu la acest anime. Toate bune!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Simon):

Multumesc pentru sfaturi. M-am chinuit ceva sa fac acest videoclip, a trebuit sa iau un episod intreg si sa tai parti din el, ca sa fac ca un fel de "rezumat/povestioara" a primului episod, si apoi a trebuit sa pun acele parti cap la cap, cat sa aiba un inteles cat de cat, sa nu fie chiar random, apoi a trebuit sa caut o melodie si sa tai din ea ca era prea lunga, a trebuit sa scot sunetele din episod si sa adaug acea melodie pe fundal si sa mai fac cateva chestii pe acolo, ca sa iasa un videoclip cat de cat comestibil. Iti multumesc pentru sfaturi happy

| Simon a răspuns (pentru Mayhem666):

Ti-am zis, pe partea video este ok, bine iti dai seama acum ca nu am nici cea mai mica idee despre ce este vorba laughing dar este ok. Bafta!

| Simon a răspuns (pentru Mayhem666):

Poate iti place canalul asa, unele melodii se potrivesc pentru OVA-uri

https://www.youtube.com/watch?v=v4PD40fz8mY