| MCRgurl a întrebat:

Hey tpu...am auzit o poveste teribila despre cum a fost infiintat show-ul animat casa foster pentru prieteni imaginari...nu pot sa dau link ca nu ma lasa TPU,dar va povestesc ce spunea acolo:ca frankie era autista si ca se uita tot timpul la un glob din ala care-l agiti si se scutura alea in el si acolo inauntru era casa foster.e adevarat ca asa a fost facut,asta-i teribilul adevar din spatele unui desen care mi-a placut extrem de mult? va dau funda daca imi spuneti ce sa cred, asta, sau altceva?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Am citit. Ok, deci fata aceea avea multi prieteni imaginari inchisi in acel glob. Asta poate arata si faptul ca, copii, in ziua de astazi sunt inchisi in propria lor lume, unii in fata calculatorului, altii in fata cartilor, altii in propriile lor ganduri. Nu trebuie sa te gandesti ca acest fapt este teribil. Apoi mai este si ideea ca bunica ei a infiintat Casa Foster oarecum in cinstea nepoatei, crezand ca asta e problema ei, deci a avut un efect pozitiv. Acesti prieteni abandonati erau re-adoptati si tot asa, Blue s-a gasit cu acel baiat (scuze, nu mai retin numele). Si ma mai gandesc la ceva... Daca acea casa era un centru pentru copii autisti? Si toti copii veneau acolo pentru a se trata. Nu stiu cat de valida poate fi ideea asta dar mi-a sagetat mintea. Tu ce crezi?

5 răspunsuri:
| DracoMalfoy a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui, dar oricum nu mi se pare ceva asa macabru sau tragic in povestea asta...

| MCRgurl explică (pentru DracoMalfoy):

Insemna ca nu te-ai prins, show-ul mi-a facut varsta de 10 ani mai buna, si-am vrut sa stiu daca show-ul acela a fost facut asa.show-ul care mi-a placut asa de tare la 10 ani e facut intr-un mod cam trist...

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Uite, parerea mea este ca nu ar trebui sa fii dezamagit deoarece din drama unui copil a iesit un lucru frumos care a infrumusetat viata copiilor. Eu am cautat pe net si nu am gasit, daca vrei imi poti trimite un mesaj cu linkul si iti spun ceea ce cred despre articol insa imi pastrez ideea si anume acea ca adevarul nu este teribil niciodata deoarece acest tip de lucruri prin care trec mai ales copii ar trebui sa ne ajute sa dam lectii altor copii care nu au astfel de probleme si daca ei nu au inteles, fiind mici, adevaratul mesaj, poate niste parinti implicati l-ar fi inteles si si-ar fi ajutat copii sa constientizeze problemele care exista in lume. Din nou, astept linkul. happy

| MCRgurl explică (pentru FeliciaCorinaA):

Ok ti-l trimit in doua secunde happy

| MCRgurl explică (pentru FeliciaCorinaA):

Wow,mai intai,am crezut ca e o poveste trista,dar tu mi-ai dovedit ca nu e nici chiar asa de trista, este, dar nici asa cum am crezut, si da, se poate sa fi fost cum ai spus tu. apropo, pe baiat il chema mac.

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru MCRgurl):

Am citit. Ok, deci fata aceea avea multi prieteni imaginari inchisi in acel glob. Asta poate arata si faptul ca, copii, in ziua de astazi sunt inchisi in propria lor lume, unii in fata calculatorului, altii in fata cartilor, altii in propriile lor ganduri. Nu trebuie sa te gandesti ca acest fapt este teribil. Apoi mai este si ideea ca bunica ei a infiintat Casa Foster oarecum in cinstea nepoatei, crezand ca asta e problema ei, deci a avut un efect pozitiv. Acesti prieteni abandonati erau re-adoptati si tot asa, Blue s-a gasit cu acel baiat (scuze, nu mai retin numele). Si ma mai gandesc la ceva... Daca acea casa era un centru pentru copii autisti? Si toti copii veneau acolo pentru a se trata. Nu stiu cat de valida poate fi ideea asta dar mi-a sagetat mintea. Tu ce crezi?