| Lucky8 a întrebat:

Am vazut cele 5 sezoane din Vampire Diaries ultimul din sezonul 5 (episodul 20) s-a terminat cu Elena luata de calatori. Vor mai fii episoade din sezonul5, amratat eu vreun episod sau va fi sezonul 6 si cand?

Răspuns Câştigător
| Miihaelaaa a răspuns:

Pe 13 februarie sa anuntat ca filmul va fi prelungit, asa ca va fi sezonul 6 in toamna acestui an.
In sezon 5 vor fi inca 2 serii: 21-"Promised Land" si 22- "Home" pe 8 si 15 mai.

3 răspunsuri:
| musiiic a răspuns:

Sezonul 6 a fost confirmat.
Vor mai apărea doar două episoade din sezonul 5 (episodul 21 şi episodul 22) pe 9 şi 16 mai.

| Lucky8 explică:

Se stie pe ce data mai exact vaaparea sezonul 6?

| LittleAngel37 a răspuns:

Nu se stie inca.Dar trebuie sa astepti ca mereu apar episoade noi.