| Tenzor a întrebat:

Nu stiti daca va aparea sezonul doi din deadman wonderland?!?. Finalul e foarte neclar. Dintre tokyo ghoul si elfen lied serialu asta mi se pare cu cel mai neclar final.

Răspuns Câştigător
| MTSimo a răspuns:

Din cate stiu va aparea si un sezon II, foarte multe persoane s-au plans de finalul sezonului I. chiar si eu, aveam mai mari asteptari
Funda?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu o să apară și sezonul 2. Cel puțin până acum nu s-a anunțat nimic cu privire la următorul sezon.

| Daniellllll1 a răspuns:

Daca te referi la asta :
http://www.imdb.com/title/tt1909447/

Anime-ul ala e din 2011, si are doua sezoane

| PogChamp a răspuns:

Toti vorbiti fara sa aveti habar. Manglobe, studioul care a animat deadman wonderland a dat faliment in 2015 dupa ultima lor capodopera (mai bine zis mizerie) Gangsta. Nu pot spune decat ca-mi pare bine avand in vedere ca efectiv nu sunt in stare sa faca un ending decent nici ca sa-si salveze compania. Oricum anime-u deadman wonderland a dat cu piciorul la povestea din manga, desi a fost principala sursa a lor de fani avand in vedere faptul ca manga-u este chiar bine facut. Desi arunc cu mult noroi la adresa manglobe, manga-ul deadman wonderland il recomand pasionatilor, spre deosebire de anime avand o poveste bine realizata si un final bun.