| DaciaRomania a întrebat:

Nu știți, este vreo intenție să se mai producă vreo continuare la seria "The Hobbit"?

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Continuarea de la The Hobbit este Lord of the rings.
Ce ar mai putea face sunt prequeluri de la The Hobbit, adică să adapteze poveștile cu acțiune dinainte de The Hobbit.
Gen pe vremea lui Sauron sau chiar dinaintea lui.Au făcut ceva de genul în serialul Rings of power, dar acțiunea lui nu e exact cu ceea ce s-a întâmplat în cărți, dar e bunicel și ăla.
Tolkien a scris destule povești din lumea asta care au un potențial mare pentru filme și cred că vor tot încerca să le ecranizeze.Dar niciunele nu sunt atât de dezvoltate ca Lord of the rings, deci șansele ca viitoare filme să ajungă la calitatea Lotr nu sunt foarte mari, dar măcar să fie ok.