| paulaapaia02 a întrebat:

Poate cineva sa îmi explice filmul predestination, in romana tradus cu titlul " luptand cu destinul"? Nu l-am înteles prea bine... cine era cine?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, exact.
Si cum el a facut copil cu ea... care ar fi tot el, copilul a iesit tot... el big grin

Iar filmul merge pe a doua varianta paradoxala, in care viitorul nu poate fi schimbat. Deci orice s-ar fi intamplat, viitorul era tot la fel. Si totul se desfasoara mereu si o ia de la capat.

Desigur, lumea continua sa se dezvolte, daca privim restul personajelor.

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

E unul din filmele alea absolut imposibile pentru ca se bazeaza pe paradoxurile logice la calatoria in trecut

e ceva de genul, ma duc cu doua minute in urma printr-un portal, si cand ajung, ma vad pe mine insumi intrand in portal si ii trag un glont in cap, moment in care cine sunt eu ca doar nu am mai trecut prin portal

filmul asta suna asa: ea face schimbare de sex, dupa care calatoreste in trecut, face sex cu ea insasi, ramane insarcinata (in trecut), apoi ia copilul si il duce si mai in trecut ca sa creasca sa devina ea insasi

| paulaapaia02 explică (pentru Zuzu1991):

Adica cele 3 personaje sunt aceeasi persoana, nu?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru paulaapaia02):

Exact
1. e fata
2. e fata dupa schimbare de sex
3. e dupa ce a ars si i-au facut reconstructie faciala

| DoarBogdan a răspuns (pentru paulaapaia02):

Da, exact.
Si cum el a facut copil cu ea... care ar fi tot el, copilul a iesit tot... el big grin

Iar filmul merge pe a doua varianta paradoxala, in care viitorul nu poate fi schimbat. Deci orice s-ar fi intamplat, viitorul era tot la fel. Si totul se desfasoara mereu si o ia de la capat.

Desigur, lumea continua sa se dezvolte, daca privim restul personajelor.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Este un paradox, care pe mine una m-a fascinat, si vad ca deja ti-au explicat ceilalti utilizatori despre ce este vorba.O seara frumoasa in continuare!