| YusukeUrameshi a întrebat:

Pute-ti sa imi ziceti si mie niste animeuri frumoase.Si descriere. Daca se poate sa fie mai multe animeuri

P.S:nu vreau naruto,bleach, dragon ball le-am vazut.

Răspuns Câştigător
| DeMeTrIoN a răspuns:

Eu ti-as recomanda niste anime-uri mai normale(sa le zic asa) :
-Kaleido Star(este despre o fata din Japonia pe nume Naegino Sora care a venit in America pentru a-si indeplini visul de o viata:acela de a fi un Kaleido Star. La inceput ajunge tarziu la auditii, iar Layla Hamilton, actrita principala a circului, nu vrea sa o accepte, insa seful Kaleido Stage face si o baga din prima zi in scena, insa nu se descurca prea bine incat era sa cada de pe trambulina insa este prinsa la timp de Yuri KIllian, partenerul Laylei. Sora trece prin multe incercari si vei vedea ce poate face o fata cu o ambitite uimitoare.)
-Inuyasha(este despre o fata pe nume Kgome Higurashi care trece prin fantana casei sale si ajunge in era feudala a Japoniei. Aici il intalneste pe Inuyasha, un semi-demon caine destul de puternic. Din greseala, Kagome sparge Giuvaierul Celor 4 Suflete(Shikon no Tama/ Giuvaierul Sacru) si cei doi pornesc sa caute in toata tara cioburile de giuvaier caci acestea dadeau oricarui demon puteri inimaginabile. Insa au o competitie serioasa, Naraku, un semi-demon ca si Inuyasha insa cu intentii foarte rele.)
-Lovely Complex(este despre un baiat de 1, 56m si o fata de 1, 81m care erau numiti Stan si Bran insa cei doi se indragostesc unul de celalalt. Va fi multa comedie!winking )
-Vampire Knight(despre o fata care la inceput a fost vampir dar mama sa a transformat-o in om pentru a o proteja de unchiul ei. Aceasta fata se numea Yuuki Cross(numele de om). Fata se intalneste cu un vampir rau care a vrut sa o atace(asta cand era mica) insa un vampir pur-sange pe nume Kaname Kuran o salveaza si o duce la o cunostinta. La un vanator de vampiri(de fapt, cel mai bun dintre toti) si acesta o creste pe Yuuki ca pe fiica ei. Vanatorul aduce si un baiat pe nume Zero Kiryuu la casa lor si il creste. Cand vor creste mari se vor intampla lucruri pe care nu le vei crede.winking Este foarte intortocheat acest anime, insa extrem de frumos!)
-Slayers(Sunt mai multe sezoane. Este despre o vrajitoare pe nume Lyna Inverse care pleaca in lume si ii intalneste pe Gouury Gabriev(un baiat frumos, fortos, insa cu minte putina), Zelgladis (un trol ce a fost odata om, dar e dragut si acum), Amelia(printesa dintr-un regat, am uitat cum se cheama) si Pokota(un animal de plus care are in interiorul sau sufletul de om al printului Pokota ). Toti acestia trec prin multe aventuri, Lyna era sa si moara odata insa a fost salvata. Cele mai tari faze sunt cu Lina si Goury cand el e foamelaughing )
Ei bine, nu sunt multe dar nu conteaza cantitatea ci calitatea, nu?winking

3 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Cred că ar fi trebuit să specifici şi ce fel de genuri preferi.Dar cred că ţi-ar plăcea Durarara,Katekyo Hitman Reborn,Project K,Sword Art Online,Zetsuen no Tempest,Ao no Exorcist, Higashi no Eden, ROD the tv, Mirai Nikki.Îţi recomand şi Gintama; are acţiune, dar în principal e un anime de comedie~multă comedie!

| irbis a răspuns:

Cateva din cele mai bune anime pe care le-am vazut sunt
Code Geass - Un mincinos si un tradator incearca sa schimbe lumea, si reusesc.
Kara no Kyoukai - asta e cam greu de descris, dar are o poveste excelenta, animatie pur si simplu frumoasa si muzica grozava.
Fate/Zero - Razboi intre magicieni in cautarea unui artefact ce promite indeplinirea unei dorinte (are loc in acelasi univers cu Kara no Kyoukai, aceiasi animatori si aceeasi muzica)
Angel Beats - Scoala pentru suflete tinere care nu si-au trait viata pe deplin.
Bakemonogatari - Diverse intamplari cu creaturi supranaturale (stil de animatie unic si multe jocuri de cuvinte)
Daca mai vrei, mai stiu destule.

| Mokaxoxo a răspuns:

Angel Beats!-este despre un baiat Otonashi care moare si apoi se trezeste intr-o lume unde toti regreta viata pe care au avut-o si lupta impotriva lui Dumnezeu si impotriva inamicului lor Tenshi.