NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Puteţi să-mi recomandaţi, vă rog, din filmele văzute de voi, cele mai bune, "spuma" cum s-ar zice? Orice gen, în afară de horror. Mulţumesc. : )

106 răspunsuri:
| michelia a răspuns (pentru NOname):

Dar ai vazut ceva filme zilele astea...: )
Daca am mers cu ceva la sigur, asta e " In The Mood For Love ", subtil, enigmatic, magnetic, senzual, o poezie cap -coada cu tacerile, gesturile, cadrele care se suprapun si .....muzica.
Un (alt ) film minunat si ma bucur tare cind te citesc acum : )

NOname
| NOname explică (pentru michelia):

Da, a fost o dragoste la prima vedere-ascultare.
Încă îl simt în mine. Absolut superb.

Când ai filme bune de văzut, timpul zboară...şi al meu a cam zburat în ultimul timp.

| GenOm a răspuns (pentru Diabolique):

You mean. I like ya'. laughing

| Diabolique a răspuns (pentru GenOm):

After all this time?

| GenOm a răspuns (pentru Diabolique):

Always.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bite my shiny metal ass, meatbags(the last two users from above)!

Stii, doamna cu intrebarea, nu prea-mi place sa rasfoiesc in trecut, dar...chiar imi aminteam asa de niste filme pe plan muzical care m-au impresionat. Nu, nu-ti mai zic de SF-uri, desi am mai mentionat si din alea...

http://www.tpu.ro/......-vizionat/

E vorba de un cont mai vechi de-al meu cu 2 useri pe el :)) daca intelegi LotR.

NOname
| NOname explică (pentru michelia):

La Strada al lui Federico Fellini cu Giulietta Masina şi Anthony Quinn... special şi trist.

Once Upon a Time in America (cu Jen)...bun şi drag. L-am revăzut cu plăcere, Michelia, mulţumesc.

| NicolasG a răspuns:

Cred ca trebuie sa vezi neaparat:Fii binecuvantata inchisoare:film romanesc inspirat din viata reala.
Exceptional

| killmereb a răspuns:

Into the Wild. Silence of the Lamb

NOname
| NOname explică (pentru anonim_4396):

Amadeus (1984) şi August Rush (2007) mi-a făcut plăcere să le revăd, foarte bune. Şi The Bicentennial Man (1999) e interesant. Mulţumesc.

| bfvhjcv a răspuns:

Eu iti recomand "The Great Gatsby"( Marele Gatsby ), mi-a placut la nebunie.
The heat-Now you see me este, de asemenea o comedie la care chiar am ras

NOname
| NOname explică (pentru bfvhjcv):

Le-am mai văzut (în cazul lui Gatsby şi cel din 2013, şi cel din 1974), dar îţi mulţumesc.

| MrAnonime a răspuns:

The Hangrover, Death Race, Fast And Furious.
Funda? big grin

NOname
| NOname explică (pentru OdetteAndreea):

Astăzi am revăzut cu mare plăcere Fight Club-ul. Foarte bun şi puternic.
Şi Woman in the dunes l-am vizionat mai demult. Ciudat şi sumbru, o bombă psihologică, care parcă o dată îmi ajunge.
Mulţumesc.

| milan9 a răspuns:

Doar pentru ca nu l-am vazut mentionat in lista si pentru ca eu l-am revatzut de curand iti recomand un film indian - "Trei idioti" - desi cred ca l-ai vazut deja happy E un film super, o adevarata lectie de viata.

| Roxanaroxan a răspuns:

Tres Metros Sobre El cielo(Trei metri deasupra cerului ), De gangas de ti(Te doresc pe tine), A walk to rememberbatting eyelashes sper sa iti placa happy