| zinkulet a întrebat:

Salut, aceasta intrebare este doar pentru cunoscatori. Vreau sa ma uit la niste filme noi pe tv ( ma doare spatele la pc ), am filmele downloadate fara subtitrari in pc ( caut subtitrari manual si le adaug prin vlc media ), pe pc raman subtitrarile, apoi bag filmul pe stick, ( usb flash drive ), si cand il bag in tv, ghiciti ce, filmele fara subtitrare.

Exista vreo varianta prin care pot rezolva asta? sau o alternativa pentru filme pe tv? sunt dispus sa platesc daca este cineva ce ma poate invata

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sunt in acelasi folder si au acelasi nume?

| zinkulet explică (pentru Sn4k3):

Salut, da! Filmul si subtitrarea le-am pus in acelasi folder, degeaba, nu citeste subtitrarea

| halogen001 a răspuns:

O varianta e un cablu hdmi de la calculator la tv. Tv-ul va deveni monitor cu sunet pentru calculator.

| Floriannn a răspuns:

Eu acum 3 ani foloseam programul asta https://www.cumseface.eu/viewtopic.php?t=474
Subtitrarea ramanea permanent pe film, bagam pe stick, dupa in televizor si ma uitam fara probleme.