| Anonim9118 a întrebat:

Salut, am o nelămurire, actorii din Las Fierbinți care joaca roluri sau din filme când arată că consumă spirt ăia chiar consuma așa cum unii chiar fumează? Adică la unele scene cu urmăriri și toate cele sunt efecte speciale dar când arata că consumă spirt sau băuturi spirtoase cum e aia chiar consumă?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu consuma exact ceea ce iti arata acolo, asta este clar.
Spirtul acela poate fi un suc sau bautura colorata cum este gatorade de exemplu
Berea pe care o beau ei in halba este bere fara alcool, la fel si cea din sticla de sticla, doar te face sa crezi ca sticla e cu capac sigilata!
rachiul sau tuica din serial este apa etc

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? Chiar era cazul să întrebi așa ceva. Cum crezi tu că un actor care trebuie sa filmeze o zi întreagă se apuca de băut spirt? Serios acu?

| johnnny123 a răspuns:

Da, consumă spirt. La fel cum și Mel Gibson a fost torturat și decapitat pe bune în Braveheart.

| gabicoo a răspuns:

Uite cine s-a uitat în această seară la ProTV!

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Si eu recunosc, dar macar nu am baut spirt si nici nu am fumat! happy

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Dar țuică de electrozi ai încercat?winking

Știi. Pe vremea lui Ceaușescu, în zona din Moldova în care locuiesc, se făcea celebrul "Rachiu de Dero" - puneau demenții în cazan detergent Dero fabricat la Fălticeni, iar dobitocii care consumau așa ceva făceau precum Celentano în episoadele din sezoanele trecute.

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Nu, nu am incercat, de asta cu dero nu am mai auzit, dar de 'pufoaica' da laughing

| Anonim9118 explică (pentru Simpatic):

Și nu ai vomitat după? Cum poți să bei așa ceva?

| Anonim9118 explică (pentru gabicoo):

Da așa este m-am uitat la Las Fierbinți...laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim9118):

Nu am baut nimic din ceea ce am scris mai anonimule happy
am zis de alcool cu dero nu am auzit pana acum, de alcool cu electrozi am tot auzit, dar sunt niste legende urbane mai mult

| ioana748 a răspuns:

Nu consuma spirt sau alte băuturi alcoolice.
Este vorba despre apa colorata sau ceai de exemplu daca se vrea a semana cu coniac.
Daca este film cu vampiri de asemenea nu se bea sange, este apa cu colorant natural.
Cel mult adaugă zahar ca sa fie baubil.

| Anonim9118 explică (pentru ioana748):

La sânge e ușor poate fi și suc de sfeclă roșie...

| ioana748 a răspuns (pentru Anonim9118):

Exact, la toate e usor.