| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Am o curiozitate: de ce era apreciată, în anii "90, grila de programe a postului TV Pro7?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca dupa ora 00, 00 puteai vedea si alt gen de filme.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca imi amintesc bine, a fost prima televiziune privata, cu un program bine diversificat si dinamic fata de TVR.
Dupa ce a aparut si concurentele, toate s-au orientat pe senzational, iar calitatea s-a distribuit intre toate. Acum integrala calitatii tuturor posturilor face cat a 1-2 programe bune.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si pentru ca era ceva nou, erau inca multi care stiau germana, si poate si pentru ca oferea posibilitatea emanciparii sexuale prin canalul specific, dedicat sexului, problemelor si vietii sexuale, absolut inovatoare si inedite pentru romanii ignoranti si conservatori!

| Ripley a răspuns:

Pentru ca in Romania nu aveai la ce sa te uiti in anii aia si nemtii mai bagau cate un film de la hollywood.