| Damon217 a întrebat:

Am vazut cand eram mai mic un film pe nume Holocaust sau ceva de genul. Chestia este ca nu il gasesc dar din ce imi aduc aminte erau oameni, copii goi in sir indian si la un moment dat li se dadeau foc intr-un "depozit" cu o groapa in interior, erau si soldati sau nu stiu plus caini lupi ce ii pazeau, parca erau intr-un lagar. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| AlexandruAnst a răspuns:

Schindler's List

| AnastasiaK a răspuns:

Descrierea corespunde cam oricarui film despre holocaust... exceptand partea cu focul. Sigur le dadeau foc si nu ii gazau? In fine, nu stiu niciun film care sa se numeasca explicit "Holocaust", dar e un mini-serial din '78 numit asa. Poate despre ăla e vorba si vauzusei un episod. Daca nu, cred ca va trebui sa dai ceva mai multe detalii.

| TheWhiteDemons a răspuns:

De ce te-ai uita la asa ceva cand erai mic e ingrozitorlaughing)

| Damon217 explică (pentru TheWhiteDemons):

Se mai intampla sa imi placa de mic chestiile astea laughing)

| TheWhiteDemons a răspuns (pentru Damon217):

Sa stii ca nu esti singurul care a vazut ceva horror din intamplare happy, mi-a ramas si mei un film vechi pe retina happy