| Hoopsy a întrebat:

Salutare!
Am vazut acum mult timp(6-7) ani, 2 filme despre care imi amintesc foarte putine, dar stiu ca mi-au placut. Asi dori sa aflu despre ce filme era vorba. Pot sa va dau cateva detalii despre actiunea filmului, dar nu cunosc nici actorii, nici anul aparitiei.
1.In primul film era vorba despre un copil, bolnav de leucemie, sau cancer si care avea nevoie neaparat de un transplant de maduva parca. Problema era ca daca se face transplantul, donatorul e foarte probabil sa moara. S-a gasit un donator compatibil, in inchisoare, un condamnat la moarte. Ideea e ca asta la inceput nu o vrut, dar dupa s-o gandit ca se poate folosi de ocazie ca sa scape din inchisoare. Reuseste sa scape, dar dupa are mustrari de constiinta si se intoarce si doneaza. Copilul este astfel salvat!
2. In cel de al doilea film, e vorba de un tip, un hot care afla ca in curtea unei inchisori sunt ingropate niste diamante si intra intentionat in inchisoarea respectiva. Dupa ceva timp se apuca de gradinarit si descopara diamantele. Dreseaza un porumbel si il trimite la nevastasa(sau fiica-sa) cu cate un diamant, pe rand, pana le termina pe toate. Asta e tot ce stiu!
V-as ramane recunoscatori daca ati putea sa ma ajutati!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ktalin2007 a răspuns:

1. filmul se numeste Desperate Measures cu keaton si garcia
2. nu stiu

| Hoopsy explică (pentru ktalin2007):

Mersi prietene, ai dreptate!

1 răspuns: