| alinox123 a întrebat:

Salutare. Va rog recomandatimi cateva filme actiune comedie drama fantasy, care sa te tina cu sufletul la gura,
PS: cel care imi va spune cel mai multe si mai bune filme ii voi da funda. multumesc

Răspuns Câştigător
| KATA126 a răspuns:

comedie-Dumnezeu pentru o zi
- Ace Ventura Detectivul de animale si un nebun in Africa
-Eu cu mine...si Irene
-Yes Man: Un cuvant poate schimba totul
-Mincinosul mincinosilor
-Masca
Barbati in negru
Death at a Funeral
-Diary of a Wimpy Kid
-When in Rome
-Ace Ventura
-The Hangover
horror-He grudge (1, 2,3)
-The ring (1, 2)
-The Graves
-The exorcist
-One missed call ( e prea tare )
-The legent of Bloody Marry
-Drag me to hell
-Fear house
-Friday the 13-th
-Knife edge
-Room 1408
-A nightmare on Elm Street
-The siltent hill
-Emily rose exorcism
-Poltergeist
-The omen
-The Unborn
-The Uninvited
-Orphan
-The Haunting in Connecticut
-The others
-Numarul 23
-Secret window
-Stay Alive
-Identity
-El orfanato
-Hide and Seek
-Premonition
-Case 39
drama-Safe Haven
Snitch
The Miracle Worker
Freedom Writers
After.Life
Extremely Loud and Incredibly Close
Now Is Good
A Royal Affair
Flight
Amour
Monsters
Coach Carter
Secretary

| alinox123 explică (pentru KATA126):

KATA126, observ ca iti plac foarte mult filmele de groaza, mie nu prea, cele de comedie le-am vazut pe toate, iar la cele de drama nici unul. multumesc

| KATA126 a răspuns (pentru alinox123):

Cu placere big grin

7 răspunsuri:
| RalucaTyan a răspuns:

Cronicile Casterilor: A 16-cea luna
Hunger games
Din raiul meu
Barbatii care urasc femeile
Imperia
Intre dragoste si gloante
Ariciul(drama)
Busola de aur
Razboiul mintii
I am number four
Lebada neagra
Sucker punch-evadare din realitate( super film)
Trust

| alinox123 explică (pentru 2BeCristi):

12345cristi54321 iti multumesc de recomandare dar "the hobbit" l-am vazut la cineva si aprob ce zici a fost foarte frumos acum asteptam si a doua parte.

| Lukiano a răspuns:

Din categoriile Crima, Drama, Thriller iti recomand "Law abiding citizen". Din punctul meu de vedere este foarte bun.
Este vorba despre un inventator stralucit pe nume Shelton care duce o viata fericita alaturi de famile, pana in momentul in care asista neputincios la uciderea cu bestialitate a fiicei si sotiei sale, in propria sa casa.
Cei doi asasini sunt prinsi, iar tanarul procuror adjunct Nick Rice este fortat de seful sau sa accepte o intelegere cu unul dintre criminali. Acesta primeste o pedeapsa infima, in timp ce complicele sau este condamnat la moarte. Greseala este fatala, pentru ca Shelton porneste o cruciada sangeroasa impotriva sistemului.
O sa te tina cu sufletul la gura pana la finalul filmului.

| alinox123 explică (pentru Lukiano):

Lukiano, l-am vazut acum vreo 1 luna, este un thriller foarte bun si chiar mi-a placut. multumesc si tie de recomandare