| sori8991 a întrebat:

Ce filme imi recomandati cu actiune, drama, suspans?
ceva ce a aparut de curand. dau funda
sau as mai vrea niste carti care sa te tina cu sufletul la gura.

Răspuns Câştigător
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck
Incearca :

The butterfly effect 1, 2, 3
Match point
The hurricane
Bang bang you're dead
Black swan
Closer
Crime spree
Dream house
Fight club
Hannibal lector collection
Heat
How to rob a bank
In time
Inside man
Intouchables
Joy ride
Miami vice
Mr. nobody
Never back down 1, 2
Project x
Real steel
Revolver
Se7en
Seven pounds
Shutter island
Source code
Takers
The box
The debt
The game
The italian job
The pacifier
The prestige
The shawshank Redemption
The sixth sense love struck

Carti... thinking ai putea incerca :
-Un casanova calatoreste spre iad(Paul Antim) este foarte frumoasa, am citi-to vara asta din plictiseala. Are 100 si ceva de pagini si chiar si eu, care nu citesc decat cine stie cand, intr-o zi am terminat-o.
-carti scrise de Agatha Christie(este cea mai buna in scris carti politistewinking )
-Amurg insangerat(Maria Muraru) o fi ea de dragoste, dar crede-ma ca e foarte frumoasalove struck
-Cesar Cascabel(Jules Verne)- e destul de draguta si e de aventura, deci ti-o recomandwinking
-Intre viata si moarte(Arthur Gask) este de asemenea politista si are toate ce le-ai mentionatwinking e cu un functionar pe nume Charlie Edis de la banca din Adelaide, Australia. Fuge de politie, se indragosteste, trece prin multe si ajunge sa se imprieteneasca cu cel mai mare dusmanwinking
-S-a ucis in jurul tau, Church?(Takis Panayotis) este despre cazul foarte complicat al unui detectiv. E putin inspaimantatoare la inceput cand incepe sa povesteasca despre crima respectiva, dar este de asemenea foarte frumoasawinking
-Simfonie in mov(Mariana Cristea) e despre o profesoara de romana ce este repartizata la o scoala dintr-un sat. Aici se indragosteste de un medic din satul vecin. Si de aici incepe aventura vietii eiwinking E destul de emotionanta:X
-Printul de Jericho(Maurice Leblanc) una dintre cartile mele preferate(ca si cele de mai sus)

Baftaaaaaaa love struck love struck love struck

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cidade de Deus (2002), The World’s Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), Hachiko: A Dog’s Story (2009), The Bucket List (2007), Bridge to Terabithia (2007), Django Unchained (2012), Argo (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), Drive (2011), Open Road (2013), The Reader (2008), Agora (2009), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000)...

| bubu20001 a răspuns:

Stiu un film dar nu a aparut de curand...dar care e cu suspans se cheama The Wanted