| uninvited66 a întrebat:

Sunt un fan vacanta mare, cine știe de ei.
Am toate înregistrările lor audio. As dori sa caut un loc sau un grup unde pot găsi clipurile lor video. Pe Youtube nu știu cine a pus monopol pe canalul vacanta mare ca nu este nici R. Pietrean nici Mugur, iar cine postează orice de la vacanța mare i se inchide canalul instant.
Va mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Probabil a pus monopol pe acele canale sau acel canal de Youtube, cineva care detine drepturi de autor, poate fi o persoana imputernicita sau chiar cel care a impresariat trupa vacanta mare in trecut!
Cat despre alt loc in care sa fie video-uri cu ei mai greu, stii ca ei au inceput pe casete, apoi erau inregistrati pe casete video (VHS) mai apoi au aparut cu emisiuni proprii la tv!
imi amintesc bine de ei pe la inceputuri sa zic asa, cand facea parte din trupa si regretatul Dan Sava, erau buni de tot in perioada "casetelor audio", umpleau stadioane intregi de oameni in turnee si showuri!