| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Știți filme horror (FARA FANTOME/DEMONI) sadice cu canibali, monștri sau alte animale? Am vazut deja seriile Wrong Turn și The Hills Have Eyes și mi-a placut la nebunie.

20 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

We Are What We Are (2013), Escape from Cannibal Farm (2017), Charlie's Farm (2014), Raw (Grave, 2016), Tear Me Apart (2015), El abrazo de la serpiente (2015)

| Costy_Regele_1991 explică (pentru floresdemayo):

Escape from Cannibal Farm și Charlie's Farm le-am vazut și la fel, le ador.Mersi pentru celelalte!

| faramatania a răspuns:

The Green Inferno (2013),Green Room (2015),Martyrs (2008),My Bloody Valentine (2009),Inbred (2011),Texas Chainsaw 3D (2013),The Wicked (2013),Friday The 13th (2009),You're Next (2011),Open Grave (2013),Wolf Creek 1 și 2 (2005/2013),Modus Anomali (2012),Hostel (seria/2005/2007/2011),Carver (2008),Coffin Baby (2013),Savaged (2013),Hold Your Breath (2012),Jeepers Creepers 1 și 2 (2001/2003),Rest Stop (2006),Rest Stop: Don't Look Back (2008),Turistas (2006),The Ruins (2008),Joy Ride (seria/2001/2008/2014),No One Lives (2012),The Scarehouse (2014),The Town That Dreaded Sundown (2014),Exists (2014),Fender Bender (2016),Life (2017),31 (2016),Exeter (2015),Evil Dead (2013),Blood Night (2009),The Barrens (2012),Hold Your Breath (2012),Animal (2014),The Descent 1, 2 (2005/2009),13 Eerie (2013),The Horde (2016),I Spit On Your Grave (seria/2010/2013/2015),Mine Games (2012),Long Weekend (2008),Howl (2015),Desecrated (2015),I Know What You Did Last Summer (seria), ATM (2012),Henry: Portrait Of A Serial Killer (1986),Giallo (2009),The Eyes Of My Mother (2016),Home Sweet Home (2013),Road Games (2015),Tell Me How I Die (2016),The Mind's Eye (2015),Isolados (2014),Mom And Dad (2018)

| anonimg a răspuns:

Evita astfel de filme pentru ca mai tarziu te vor afecta. Daca nu vei fi afectat tu, vor fi afectati copii tai.
Pentru ca daca un parinte este predispus la vreo afectiune, chiar daca el nu va avea acea afectiune in timpul vietii lui, copii lui au toate sansele sa se nasca cu ea. Nu stiu cum se va numi asta, dar pot aparea dereglari sentimentale, emotionale, teama de singuratate, cosmaruri in somn sau chiar tresarire la fosnetul unei frunze, claustrofobie si altele de felul acesta.
Deci daca nu te gandesti la tine, atunci la cei pe care ii vei iubi.

| lpavel a răspuns:

Pai chiar alea care ti-au placut fac parte din filme horror sadice adica bolnave! Dupa parerea mea as interzice asemenea filme pentru ca asa apar si criminalii sadici! Iata 2 asemanatoare:
- The Texas Chainsaw Massacre
- Cube ( cubul)
Astea au mai multe serii! Bafta!

| Sn4k3 a răspuns:

Friday the 13th
House of Wax
Hostel 1, 2, 3
Texas Chainsaw Massacre 1-3 si Leatherface
Cabin Fever 1-3 si cel din 2016
Vacancy 1, 2
Wolf Creek 1, 2 si serialul Wolf Creek
Jeepers Creepers 1-3
The Cabin in the Woods
The Strangers
Get Out
Seria Saw
Rogue
Primeval
See no evil 1, 2
Halloween 1-3
The Collector 1, 2
Turistas
Rest Stop 1, 2
The Helpers
The Ruins
Husk
Anaconda 1, 2
Exists
Creep 1, 2
The Pyramid
The Cave
The Descent 1, 2
Joy Ride 1-3
And Soon The Darkness
Eden Lake
Last house on the left
The Breed
Venom
30 Days of Night 1, 2
Train
Leprechaun:Origins
The Hills Run Red
Abandoned Mine
Hatchet 1, 2, 3

| Superior a răspuns:

Seria S.A.W tocmai m-am reapucat de ea e jmechera incepe cu primul film din 2005.

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/ywinOK1phYo
copiază asta pe Youtube la căutare
Sunt scene de decapitare

Încearcă să te uiți la el
Poate visezi noaptea ceva frumos Doamne ai grijă cu filmele astea că paralizezi în somn iar sperietura este cât se poate de reală la fel și durerea din vis.
tu zici că nu te afectează dar noaptea scenele ți se vor derula în minte ca și cum faci parte din rol.
Ți se taie respirația în somn puțin câte puțin și pulsul inimi scade la fel senzația este incredibilă zici că este real.
Încă nu ai pățit tu asta eu da zi doamne ferește că nici la 3 noaptea cu lumina stinsă nu mai te duci la bucătărie.

| Costy_Regele_1991 explică (pentru Legion7X):

Nu ma sperie filmele cu ce am enumerat mai sus, dar cele cu fantome m-au cam facut sa mi fie teama și sa am unele dintre simptomele enunerate de tine.

| Legion7X a răspuns (pentru Costy_Regele_1991):

Mă rog tu și mai bine

| ziftode a răspuns:

SOMBIEZ?!? filmele cu zombi iti plac (da, stiu ca am scris "gresit", joc csgo cu mod zombie escape si acolo asa li se spune la zombii)... daca iti plac, cauta The Walking Dead, e foarte, FOARTE bine cotat si fiind serial tine muuuuult mai mult decat un singur filmwinking

| IIIshaneIII a răspuns:

Am vazut multeeee filme horor in trecut dar am realizat ca ma afecteaza si am renuntat la ele cam de 1 an, iti recomand si tie acelasi lucru

| xSega a răspuns:

Îți recomand - Happy Day Death

| AktivShack a răspuns:

Încearcă " The Devil's Rejects " - 2005

| dinamo98 a răspuns:

Pai ar fi : -IT
-Hostel 1, 2, 3,
-Green inferno
Funda?

| jhflauhddd a răspuns:

-The Texas Chainsaw Massacre
-SAW
-ZombieLand (daca vrei sa si razi calumea)

| Piccolo32 a răspuns:

Daca vrei cu canibali uitate la infernul din Amazon
sau la human centipede

| Costy_Regele_1991 explică (pentru Piccolo32):

Infernul din Amazon l-am vazut o sa incerc Human Centipede, mersi mult!