| anonim_4396 a întrebat:

TPU am vazut cam de ceva vreme un film indian, eu imi aduc aminte ca era cu actorul acesta Shah Rukh Khan, dar poate gresesc, poate era cu alt actor, ce imi mai aduc aminte din film nu foarte multe mi sa intiparit imaginea ca fata sa castorit cu un bogatas, el fiind sarac si dupa nu stiu cat timp el tot venea la ea la poarta...si tot venind el sa imblolnavit si a muri...nu imi aduc aminte de mai multe detaliibig grin mersi

Răspuns Câştigător
| Gnomic a răspuns:

Vorbesti de "Devdas "?
http://www.youtube.com/watch?v=iIQU5P7u8B8

3 răspunsuri:
| Gnomic a răspuns:

Din cate stiu el era avocat, seamana f bine cu Pride and Prejudice...el se intoarce dupa ce termina studiile, se intoarce la parinti, unde o regaseste pe Paro prietena lui din copilarie de care e indragostit. Din cauza mandriei parintilor, cei doi nu pot fi impreuna, Paro e nevoita sa se casatoreasca cu un om bogat. Dev indurerat se pierde in bautura si ca o promisiune vine la poarta ei inainte sa moara. E simbolica faza cand se stinge candela odata cu sufletul lui. La "Devdas " te refereai? nu ai explicat asa bine... eu doar banuiesc

| Gnomic a răspuns:

E greu de dedus... Shah Rukh Khan moare in toate filmele big grin

| anonim_4396 explică (pentru Gnomic):

Da asta este mersi mult big grinbig grinbig grin