| anonim_4396 a întrebat:

V-ar plăcea să vedeți un film horror românesc?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Până acum nu am văzut vreunul, dar imaginaţia îmi crează scenarii dintre cele mai amuzante (cu zombi 100% româneşti).hee hee

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Da..as vrea, dar se va gasi cineva oare? un regizor bun...
O seara bunahappy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încercări au fost, spre exemplu filmul Peștera (The Cave), un horror, o coproducție româno-americană.
http://www.cinemagia.ro/filme/the-cave-pestera-10888/
Ori, Legenda fatală (2008), film românesc, gen horror
http://www.cinemagia.ro/filme/legenda-fatala-27223/
Un scurtmetraj românesc (horror), ar fi Becoming (2013), un altul Domnişoara Christina (2013)
Și mai sunt...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Stiu ca au facut unu in toamna "domnisoara christina", e dupa o carte care a fost destul de buna, filmul nu l-am vazut, toti zic ca e cam plictisitor, ca nu e buna distributia.
dar nu inteleg intrebarea, ce conteaza cine face filmul? bun sa fie!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu.

| Ritsuko a răspuns:

Da, romanii sunt mai iesiti din comun uneori decat americanii, deci as vrea sa vad ce iese.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Da, deja cand am citit intrebarea, mi-am si imaginat in ce hal s-ar injura laughing))))))))))))

| AnonimaB100160 a răspuns:

Da, dar cine stie ce va iesi... laughing