| TaekwondoGirl a întrebat:

Va rog spuneti-mi repede cateva filme horror. cele mai infricosatoare pe care le stiti. Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Cabin In The Woods, Grave Encounters 1 și 2, Texas Chainsaw 3D, Drag Me To Hell, Insidious 1 și 2, Friday The 13th, Thir 13en Ghosts,Wrong Turn (seria),[Rec] seria, Inbred, Martyrs, The Unborn, Case 39

| Yamaha123 a răspuns:

Texas chainsaw, A 13 -a fantoma!

| noname2021 a răspuns:

Paranormal activity, the exorcism of emily rose

| Albnegru10 a răspuns:

Only Lovers Left Alive (2013)

| Albnegru10 a răspuns:

Oculus (2013)

| Sărmăluță a răspuns:

The exorcism of Emily Rose
The devil inside
Saw
Mother

| RobyRobert98 a răspuns:

-Saw ( 1-8 )

-The Conjuring:
Înainte de Amityville, a fost Harrisville. Bazat pe fapte reale, filmul Trăind printre demoni spune terifianta poveste a renumiţilor specialişti în paranormal Ed (Patrick Wilson) şi Lorraine (Vera Farmiga) Warren. Recent stabilită la o fermă retrasă, o familie apelează la ajutorul şi experienţa lor pentru a scăpa de prezenţa întunecată care îi terorizează. Constrânşi să înfrunte entitatea demonică, soţii Warren se văd prinşi în cel mai îngrozitor caz din viaţa lor...

-Evil Dead:Cinci prieteni calatoresc la o cabana din padure unde fara sa isi dea seama dezlantuie forte malefice.

-Shutter Island: Executor al agenţiei federale de aplicare a legii - US Marshals, Teddy Daniels ajunge împreună cu partenerul său Chuck pe mica insulă Shutter, unde se află un ospiciu pentru tratarea condamnaţilor cu tulburări mentale. Cei doi investighează evadarea unei criminale, dar nimic în acest ospiciu nu este ceea ce pare...

-The Exorcist
Bazat pe romanul lui William Blatty din 1971, filmul combină 3 scenarii într-o temă de success. O fetiţă de 12 ani este posedată de demoni şi numai un exorcist o poate salva. Ea locuieşte împreună cu mama ei în Georgetown, Washington şi trăieşte simptome ciudate, care îi pun în pericol viaţa. Ajutorul medical nu îi poate fi de niciun folos, singura soluţie rămânând căutarea unui exorcist care să alunge demonii...

-Zombieland
După ce o epidemie transformă America în "ţara zombilor", un grup de supravieţuitori trebuie să parcurgă un lung şi periculos drum de-a lungul ţării pentru a găsi protecţie în braţele dibace ale unui vânător de zombie interpretat de Woody Harrelsson...

-Final Destination(1-5) : Moartea este dezlănţuită de premoniţia unui om care îşi salvează colegii de la pieire când un pod suspendat se prăbuşeşte. Însă aceşti nefericiţi nu ar fi trebuit să scape cu viaţă ş intră într-o cursă cumplită împotriva timpului, încercând cu disperare să găsească o cale de a sfida planurile morţii. Şi încă o dată se dovedeşte că indiferent unde încearcă să fugă, indiferent unde s-ar ascunde... Moartea nu poate fi păcălită...