| Iamnimeni2912 a întrebat:

Vreau si eu exemple de seriale!
Imi plac cele cu supranatural, dar pot fi si altfel!
Ce seriale ati urmarit si v-au placut?
Dau funda celui mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| comyne a răspuns:

Serialele la care ma uit:
-The Vampire Diaries/The Originals/Legacies(sunt legate unu de altul) -sunt fav mele le recomand ff mult -Legacies e nou
-Riverdale (cred ca ai auzit de el)
-Stranger things(foarte popular in ultima vreme)
-Dynasty (nu e supernatural dar are multa drama si il ador)
-The umbrella academy(nu e foarte wow dar e ok, nu il mai termin cred)
-Bloom (nu l-am terminat)
-Shadow Hunters (superb m-am apucat si de carte, il recomand)
-Elite(super serial, e in spaniola, se aseamana cu 13 reasons why)
-Insatiable (urmeaza sez 2, nu e supernatural)
-Titans(varianta serial al tinerilor titani, e super pentru mine si il ador)
-13 Reasons why (nu l-am terminat, m-am cam plictisit)
-Charmed (nu l-am mai terminat, este despre 3 vrajitoare)
-Lucifer (popular si a aparut sez nou)
-The chilling adventures of Sabrina
-Pretty little liars(vreau sa il termin pentru ca a aparut continuarea)
-Once upon a time(nu e genul meu)
-Roswell(frumos)
-You
-Reign(il ador dar e in secolul 16 ca perioada si nu e supernatural)
-the end of the f******* world
-tell me a story
-the 100 (azi il incepui si deja il ador)
-supernatural
-true blood
-teen wolf
-the wealking dead
-game of thrones
-arrow
-flash
Desigur mai sunt multe alte seriale.
Daca vrei sa cauti exista diferite site-uri unde scrii serialele care ti-au placut si apoi primesti sugestii.

Funda?

9 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Ce treaba are raspunsul castigator cu sesizarea ta - "celui mai detaliat raspuns"? laughing cu ce te ajuta ca iti da o lista de seriale si iti zice ca e popular sau nu l-a terminat inca? laughing Incearca american horror story, povesti adevarate, dar si spumoase cu detalii de SF, Supernatural (vanatori de personaje supranaturale de la vampiri, ingeri, demoni), Constantin (un vanator de supranatural dar cu anumite energii si puteri), mai nou Stranger Things, nu pentru ca e popular ci ca povestea e mindfuck si actorii extraordinari, chiar si Grimm(personajul principal e urmasul lui Grimms, dar si detectiv si poate sa vada daca un individ e chiar om sau wesen, adica un om care se poate transforma intr-un animal, fie definitiv fie pentru cateva secunde si mai ales cand este foarte emotionat, nervos, fricos, speriat etc), Black Mirror(omul si tehnologia)

| Iamnimeni2912 explică (pentru InVisible99):

Ti se pare ca cineva a respectat ce am cerut eu? Doar mi s-au dat liste... ala era sigurul raspuns mai ok... sa zicem, nu aveam ce altceva sa aleg, asa ca de aceea.

| faramatania a răspuns:

Pennyworth,Osmosis,Liber ca pasărea cerului, Years And Years/mini-serie, The Bronze Garden, Swamp Thing, Euphoria, When They See Us, 8 Tage, The Act, The Catch, Nightflyers, The Passage, Baby 2018, Lightfields mini-serie,Élite,Nox,Marcella,Seven Seconds,T@gged,Kiss Me First,Impulse,The Chalet,Animal Kingdom,Altered Carbon,McMafia,Money Heist,Riverdale,The End Of The F***ing World, I Am The Night, Sharp Objects, Manifest, Requiem, The Crossing, Bloom, Dark, 3%, Cloak & Dagger, The Magicians, Damien, The Innocents

| Sofer a răspuns:

The Flash, Arrow, Prison Break, Breaking Bad si Lucifer.

| Sn4k3 a răspuns:

The Haunting of Hill House
Taboo
Luther
GoT
Peaky Blinders
Lost
Suits
Sherlock
Supernatural
La Casa de Papel
American Gods
Patriot
Barry
Vikings
Stranger Things
Chernobyl
Deadwood
Bodyguard
Jack Ryan
The Mentalist
Lucifer
Daredevil/The Punisher
Prison Break
TWD
Spartacus
BMS
Containment
Helix

| XYZ02 a răspuns:

Supernatural
Lucifer
TVD
Stranger Things
American Horror Stories
Haunting of Hill House (pe acesta nu l-am vazut, dar am asteptari mari pentru ca este productie Netflix)
Cred ca cel mai potrivit serial este Supernatural, ai 14 sezoane sa te tot uiti(in curand 15).

| EmanuelT a răspuns:

Teen wolf
Arrow
Luke Cage
Iron fist
Riverdale
Shameless
Oz
Peaky blinders
Friends

| Ryanair8 a răspuns:

Stranger Things, Jane the virgin, SexEducation