| mauitlaseriale1998 a întrebat:

Ziceti-mi si mie un serial la care ati ras pe rupte, dar spuneti si cateva faze, adica sa vad de ce ati ras si asa, serialul explicat ceva mai detaliat. Am incercat friends 4 episoade dar nu m-a astras,the office iar la fel nu m-a atras, am vazut multe seriale bune, dar astea de comedie parca nu prea se prind de mine.

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Big bang theory. Cel mai bună. Caută pe net faze, practic toate sunt comice.
Pe scurt e vorba despre niște oameni de știință, mai neadaptați, foarte funny fără să vrea. Tipul nerdish, gamer, anime lover, star wars, lotr fans. Unul e foarte inteligent și atipic față de majoritatea personajelor pe care le-am văzut. Încearcă un episod, 2.Sunt scurte. Dacă e să te prindă, ar trebui să te prindă din start.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

**Married... with Children / Familia Bundy

( Sitcom )**

Serialul urmărește viața lui Al Bundy, un fost jucător glorios de fotbal american (care a marcat patru eseuri într-un singur joc pentru școala din Polk High!), ajuns prin ghinion vânzator de pantofi pentru femei.

Soția sa, Margaret "Peg" Bundy, este o femeie acrită, needucată, casnică, cu o coafură roșie mare, haine retro din anii '70 și cu un mers ciudat cauzat de tocurile înalte pe care le poartă mereu.

Kelly, fiica lui Al și Peggy este o păpușica atrăgătoare, populară, dar cu rezultate slabe la învățătură. Bud, fiul mai mic, este tocmai opusul surorii sale cam nebună, este nepopular, dar singurul dintre membrii familiei care a urmat vreodată cursurile unui colegiu.

Vecinii lor sunt Steve Rhoades și soția lui Marcy, care mai târziu s-a recăsătorit cu Jefferson D'Arcy. Cele mai multe povești implică un Al intrigant fiind până peste cap covârșit de sărăcie și ghinion. Rivalitate lui și repulsia față de Marcy joacă, de asemenea, un rol semnificativ în cele mai multe episoade.

**Two and a Half Men / Doi bărbați și jumătate

( Sitcom )**

Personaje

Charlie Sheen ca Charles Pulis "Charlie" Harper, un afemeiat, necăsătorit, scriitor de jingle-uri/cântece pentru copii care își bate joc de fratele său Alan dar, de fapt, ține la el. Își iubește și nepotul, Jake, și îi dă sfaturi (de obicei necorespunzătoare pentru copii).În sezonul 9 moare lovit de un tren aflat în mișcare zdrobit și omorât.În același episod vine o femeie din eternitate și îl trimite în iad luând o pereche de testicule de la el.

Ashton Kutcher ca Walden Schmidt, cel mai bun prieten al lui Alan, și coleg de apartament.

Jon Cryer ca Alan Jerome Harper, fratele divorțat al lui Charlie, care are mereu ghinion. După ce și-a pierdut casa la divorț, el locuiește cu Charlie.
Angus T. Jones ca Jake Harper, copilul leneș și gras al lui Alan. Își petrece majoritatea timpului jucând jocuri video, mâncând și uitându-se la televizor.
Marin Hinkle ca Judith Harper, prima fostă soție a lui Alan. Ea îl urăște pe Alan și nu ratează nici-o șansă să-și bată joc de el.
Holland Taylor ca Evelyn Harper, mama egoistă a lui Charlie și Alan și bunica lui Jake.
Melanie Lynskey (Sezoanele 1 și 2, episodic în sezonul 3), ca vecina lor Rose, care-l urmărește pe Charlie. De obicei ea intră în casa lui Charlie cățărându-se pe balcon.

**Mr. Bean**
( cauta videoclipuri pe Youtube - o sa gasesti chiar si varianta cartoon happy adica desene animate pentru copii happy

Serialul romanesc " La bloc "

Am ras doar la cateva faze pe rupte, dar atunci eram si adolescenta ( cand am vizionat unele episoade din aceste seriale ) deci se explica happy
Toate sunt sitcoms, asa ca... laughing

| Sekim a răspuns:

Nu as putea spune ca am ras pe rupte, dar e un serial interesant si amuzant ( Impractical Jokers ).

| mauitlaseriale1998 explică (pentru Sekim):

Dar zi si mie chiar daca e off topic, un ps 3 sa dau pe el 200lei de pe olx oare o fi ceva de el? dar un ps 2 sa dau 100-200lei? dau un ps4 sa dau 600-800lei?,eu cel mai mult as opta pentru un ps2 sa dau un 60-100lei ca nu prea am bani voiam asa sa ma joc mortal kombat din 2006 si deadline ca poti crea personaje si ps 3 pentru last of us.

| Sekim a răspuns (pentru mauitlaseriale1998):

Pai te orientezi bazat pe ceea ce iti permiti si ceea ce iti doresti tu. Daca vrei neaparat sa te joci Mortal Kombat, te vei orienta spre PS2, dar sa ai grija de la cine il cumperi pentru ca e o consola veche si trebuie sa fie intretinuta bine. Daca vrei sa te joci jocuri pentru PS4, strangi bani si il cumperi cand iti permiti. In final, e alegerea ta.