| buzeduulci a întrebat:

Heei. In seara asta vreau sa pregatesc o cina romantica. La 9 trebuie sa apara iubitul meu si pe la 8 incep sa ma pregatesc, dar pana atunci vreau sa termin de gatit. M-am gandit sa gatesc ciuperci umplute cu pipept de pui, ardei rosu gras, maslinute si la sfarsit dupa ce le termin de preparat le pun cascaval si bag la cuptor. Cam cand ar trebui sa ma apuc de preparare? am l dispozitie o tigaie teflon si una grill si o plita electrica. Ma gandeam sa fac intai puiul -pe grill-, apoi maslinele si ardeii-pe tigai teflon-, apoi ciupercile in aia de teflon.Cam cat ar dura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa te apuci sa pregatesti carnea, sa tai ardeii si restul legumelor si pe la 7:30 sa le pui la facut. pe la 8 si putin va fi gata mancarea, dar cum ai zis, ai timp sa lasi putin mancarea si pe la fara 15 adaugi cascavalul si pui la cuptor. Cand va veni masa va fi gata happy

1 răspuns:
| Daniela1234567 a răspuns:

O ora, depinde cind se termina puiul de copt