| MaterialGirl a întrebat:

Acum 2 zile mi-am luat o catelusa Chiuaua foarte draguta si cuminte de 2 luni cam de cate ori ar trebui sa o scot afara la plimbare?

Răspuns Câştigător
| ralukyta13 a răspuns:

Pai in mod normal ar trebui dusa afara dupa ce termina de mancat sau cand se trezeste...in medie cam de 2-3 ori pe zi nu trebuie sa stai ff mult ca ea pe afara, deoarece nu este un caine rezistent la plimbarile lungi si va obosi repede, chiar daca este un caine destul de vioi si energic 2-3 plimbari pe zi vor fi suficiente pentru ea:X iar in timp cand va avea "nevoie" afara se va indrepta singura spre usa. sper sa iti fie de ajutorhappymult noroc:*

4 răspunsuri:
| Chikarita a răspuns:

Cat mai des, cainii trebuie plimbati ca sa isi consume energia, sa se simta liberi si ea.Cand ai ocazia scoate-o, chiar in fiecare zi daca poti, este cel mai bine pentru un cainehappy

| IuliaaandaaaIsbff a răspuns:

Pai dimineata la pranz si seara...winkingiar cand creste mai mare putin mai desbig grinbig grinFunda?happy

| sophiiie a răspuns:

Pai, dimineata, cand te trezesti.(ar fi bine cat mai devreme), pe la pranz. apoi putin dupamiaza.si seara inainte de culcare. daca te duci pana la magazin sa iei paine sau sa duci gunoiul, nu ezita s-o iei. ii face foarte bine. happy

| ЪNª a răspuns:

Depinde, daca are veceul facut... in casa atunci nu de multe ori... dar daca il duci sa'si faca treburile afara atunci dul de vreo 3-4 ori peafara.Mult norochappy