| anonim_4396 a întrebat:

Acum 5 zile mi-a murit pisica. sad era o pisica speciala, mereu imi petreceam timpul cu ea. Cand eram trist ea ma inveselea am iubit-o foarte mult, plang in continuu imi este dor de ea sad :/ sad ce pot face sunt afectat de moartea ei sad

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cunosc sentimentul.Anul trecut mi-au murit doua, printre care si cea de la avatar.De batranete.Una avea 18 ani iar cea alba 16 ani.Am suferit ca un caine batut!
Jelitul si suferinta dupa disparitia ei sunt lucruri normale.
Nu stiu din ce cauza a murit, dar daca a suferit, daca a fost bolnava, consoleaza-te ca nu o mai doare nimic si este in raiul pisicilor.
Din proprie experienta iti spun ca solutia este sa-ti iei un puiut acum,(in martie fata pisicile si se umple iar lumea de pui! Gasesti oferte pe net cate vrei, pe OLX) pe care sa-l dragalesti si care sa te inveseleasca.Cauta un maidanez bland care toarce (sunt mai iubitori ca pisicile de rasa), motan (sunt mai afectuosi cu femeile) si pregateste-te de o convietuire de 10-15 ani!
Timpul vindeca toate ranile.Acum este prea devreme.
Plangi si descarca-te. Suferinta nu ti-o poate lua nimeni.

| darrio2007 a răspuns:

Nu o mai poti intoarce.Singura solutie este sa iti iei alta pisica si sa o iubesti ca pe cealalta.Viata trebuie sa mearga inainte.

| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti alta pisica laughing sau un caine, poate asa o sa uiti de ea.

| alexandru0sorin a răspuns:

Imi pare rau george man. moartea e naturala toti si toate mare. ai ocazia perfecta sa te obisnuiesti caci d-eaici incolo vei intalni decat mai multa moarte.

| n1445 a răspuns:

Pisicile au un fel de magie a lor. Daca iti plac pisicile in general ai sa le iubesti pe fiecare care iti iese in cale, pentru ca ele au puterea de a schimba atmosfera in jurul lor, daca nu ma crezi citeste mai multe despre pisici pe Google :-) eu te-as sfatui sa iti iei alta pisica, dar sa nu o inlocuiesti pe cea pierduta... Peste catva timp o sa iti dai seama ca si pisica noua este la fel de iubitoare ca cealalta

| slayer678 a răspuns:

Condoleante, man! eu zic sa-ti mai iei o pisica, in memoria celei decedate

| Ionel_Vladut_1997 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ea si fa-ti un prieten adevarat (care sa te ajute la nevoie, si care sa te inveseleasca cand esti trist) sau iti poti gasi alta pisica la fel ca ea sau alt animal de companie. Sper ca te-am ajutat!